101 daina Latvijas simtgadē

Latviešu dainās ir ierakstīta visa mūsu dzīvesziņa, spēcīgs kods, kas ļauj mums kā nācijai dzīvot gadsimtu griežos. Tautasdziesma ir latviešu sirds gudrības pamatā, taču - vai tā nav nepamatoti piemirsta? Godinot Latvijas valsts simtgadi, top sirsnīgs projekts, kas ļauj katram no mums - arī Tev - ar savu dainu sveikt Latviju svētkos.

"101 daina Latvijas simtgadē" - tā sauc dāvanu Latvijai, kurā var piedalīties ikviens, kuram Latvija ir mīļa, svarīga, un vislabākā vieta, kur dzīvot.

Projekta idejas autors Jānis Dambītis teic, ka doma par dainu daudzināšanu mūsdienīgā veidā jeb "atkaliedzīvināšanu" viņam radusies pirms septiņiem gadiem, veidojot dāvanu - albumu par Latviju viņa svētībai Dalailamam, kā arī redzot, cik labi mūsu visu aktīvajā ikdienā dzīvo latviskās spēka zīmes - Jumītis, Māras zīme, Saules krusts, Ugunskrusts, Austras koks u.c. - tās visas redzamas kā dizaina elements uz dažādiem mūsdienu priekšmetiem. Arī dainām ir jāatdzimst mūsdienu sadzīvē, šīm spēcīgajām vārsmām jāsāk dzīvot starp mums visiem reāli. No mutes mutē tautasdziesmas ceļoja pirms gadu simtiem, no mutes mutē tās var sākt skanēt arī tagad.

"Dainās ir iekodēts tāds gaišums! Taču tās stāv Dainu skapī, nevis skan viscaur. Es ļoti vēlos, lai šis projekts iedvesmo tās atgriezt mūsu dzīvē. Dainu dzīvesgudrībā ir visi uztveres līmeņi. Visi likteņa notikumi, labestība, cilvēcīgums, humors un visas sajūtas," teic Dambītis. Viņš aicina atrast (vai varbūt - atcerēties bērnībā omītes skaitīto?) savu vismīļāko četrrindi un parādīt to visiem.

"Dainas - tā ir ļoti tīra enerģija. Tas ir vieduma kods. Daudzināsim to! Sirsnīgi pateicos visiem draugiem un atbalstītājiem - Kārlim Vilītim, Artūram Dombrovskim, Ērikam Stendzeniekam, Ivaram Baulam un Aijai Šmidrei, Baibai Zūzenai, Aijai Bogdanovai un visiem, visiem, kuri ierunāja un vēl ierunās dainas! Droši var sūtīt arī vairākas, mēs gaidām un priecāsimies par ikvienu," saka Dambītis.

Atrodi savu tautasdziesmu, savu spēka vārsmu! Tu vari filmēt sevi, draugus, vari filmēt savu māti, tēvu, bērnu, omīti, tanti, kaimiņieni, kolēģi vai jebkuru citu. Galvenais - lai top no sirds!

Ierunāto dainu (mp4 formātā) sūti uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , publicē to 101 daina facebook lapā uz sienas, vai uz savas facebook sienas, norādot @101daina vai #101daina, un tu būsi viens no cilvēkiem, kas Latvijai tās simtgadē uzdāvinās brīnišķīgu dāvanu - dzīvu dainu, kas skanēs mums visiem un turpinās savu spēka gājienu latviskajā dzīvesziņā.

RADA UN DARA: Jānis Dambītis. Plašāka informācija: www.facebook.com/latvjudainas/

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu