Latvijas armijas simtgadei veltīts albums

Latvijas Kara muzejā Latvijas armijas simtgadei veltītā albumā ikviens aicināts atstāt ziņas par savas dzimtas karavīriem.

Latvijas Kara muzejs ir viens no vecākajiem un lielākajiem Latvijas muzejiem. Tas dibināts 1916. gadā kā latviešu strēlnieku muzejs. Muzeja pastāvēšanas 100 gados ir intensīvi vāktas un dokumentētas liecības par latviešu karavīriem, taču to apzināšana ir jāturpina un bez sabiedrības līdzdalības šis darbs nav paveicams.

Latvijas armijas simtgadei veltītā albuma atvēršana 2018. gada 14. novembrī iesāka akciju, kuras laikā līdz 2019. gada nogalei cilvēki tiks aicināti atstāt ziņas par savas dzimtas karavīriem. Latvijas Kara muzejam ir ļoti svarīgi vākt un apkopot informāciju gan par latviešiem, kas dienējuši Krievijas impērijas armijā, strēlniekos, Latvijas armijā, latviešu leģionā, Padomju armijā un citu valstu armijās.

Akcijas sauklis: Atstāsim liecības par savas dzimtas karavīriem!

Akciju atklāja un vienu no pirmajiem ierakstiem albumā veica Ēvalda Valtera sieva, aktrise Vera Gribača–Valtere.

Ik gadu Kara muzejā vēršas ap tūkstotis cilvēku, kas meklē savus radiniekus vai informāciju par savas dzimtas locekļiem, tādēļ šāda akcija būs lielisks informācijas avots, lai nākotnē palīdzētu muzeja apmeklētājiem.

Īpaši šim notikumam veidotais 10 kg smagais albums izvietots īpašā vietā, tam klāt novietota visa nepieciešamā tehnika fotogrāfiju kopēšanai tiem cilvēkiem, kas vēlēsies atstāt arī foto kopijas muzejam.

Ierakstus albumā var veikt ikviens muzeja darba laikā.

Ieeja muzejā bez maksas.

 

Papildus informācija:
muzeja direktore Aija Fleija, mob. 29448057,
projekta koordinators – Mārtiņš Mitenbergs, mob. 28346269

 

RADA UN DARA: Latvijas Kara muzejs

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu