Latvijas valstiskuma veidošanās ceļi

Latvijas valsts simtgadē LLTA "Lauku ceļotājs" izveidojis maršrutus Latvijas apceļošanai – 7 Latvijas valstiskuma veidošanās ceļus: 

Līvu, Jēkaba, Brīvības, Baltijas, DaugavasGaismas un Māras.

Latvijas valstiskuma veidošanās ceļi Latvijas apceļošanai un izzināšanai veltīti trīs laika dimensijām – pagātnei, tagadnei un nākotnei, aicinot atskatīties uz Latvijas valsts tapšanas ceļiem un līkločiem tuvākā un tālākā pagātnē, izvērtēt tagadnes ieguvumus un resursus un kopīgi plānot mūsu nākotnes Latviju. Šie ceļi ļauj iepazīt Latvijas vēstures pagriezienus, personības, vietas un notikumus, kas sekmējuši Latvijas valsts dibināšanu un nacionālās identitātes veidošanos, atskatoties arī uz tālāku pagātni un pieminot valstiskos veidojumus, kas cauri gadsimtiem pastāvējuši Latvijas teritorijā un kļuvuši par daļu no latviskās kultūrtelpas. Un, bez šaubām, šie ceļi ir paredzēti ceļošanai – tie ir aizraujoši, objektiem un saimniecībām bagāti un ainaviski skaisti! Visus ceļus var skatīt www.celotajs.lv/lv100

"Esam atzīmējuši šos 7 ceļus kartē, aprakstījuši katra ceļa tēmu un saistību ar Latvijas valstiskuma veidošanos, izcēluši katrā ceļā apskatāmās vietas un objektus, 72 Latviskā mantojuma saimniecības. Pie katra atbilstošā ceļa publicēti cilvēku iesūtītie Latvijas valstiskuma stāsti.

No šiem ceļiem esam izveidojuši ceļojumu maršrutus, sadalot tos pa dienām, norādot ēdināšanas vietas, naktsmītnes, tūrisma apskates objektus, tūrisma informācijas centrus un sniedzot praktiskus padomus katras dienas labākai plānošanai. Katru no ceļiem var lejpulādēt kā PDF failu ar kartes fragmentu, būtiskākajiem apskates objektiem, vietām, kur ieturēt maltītes, u.c. tūristiem noderīgu informāciju," stāsta "Lauku ceļotājs" pārstāvji.

Šobrīd 7 Latvijas valstiskuma veidošanās ceļi pieejami latviešu un krievu valodā. Tiek turpināts darbs, lai tie jau pavisam drīz būtu pieejami arī angļu un vācu valodās.

Aicinām Jūs doties ceļā un izzināt mūsu valsts veidošanās stāstu!

Līvu ceļš

Jēkaba ceļš

Brīvības ceļš

Baltijas ceļš

Daugavas ceļš

Gaismas ceļš

Māras ceļš

“Lauku ceļotājs” 7 valstiskuma maršrutu izstrādi veido Latvijas valsts simtgades projekta ietvaros un ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm. Maršruti veidoti pēc Valsts Kultūras pieminekļu inspekcijas idejas par Latvijas kultūras mantojumu koridoriem.

Projekts tiek īstenots ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

RADA UN DARA: LLTA "Lauku ceļotājs"

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu