Tautas grāmatu plaukts

Ikviens aicināts bagātināt Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Tautas grāmatu plauktu Latvijas valsts simtgadē.

Lai piedalītos dāvinājumā, ir jāizvēlas viena īpaša grāmata, tās titullapā jāieraksta vēstījums, kāpēc dāvinātājs šo grāmatu ir izraudzījies.

Izvēlēto grāmatu var pasniegt gan LNB, gan jebkurai citai publiskajai bibliotēkai, pievienojot dāvinājuma veidlapu, kas pieejama www.tautasgramatuplaukts.lv 

Bibliotekārs dāvinātājam izsniedz īpašu apliecinājumu par grāmatas dāvinājumu Tautas grāmatu plauktam.

Ar svinīgu un simbolisku grāmatu dāvinājumu Latvijas sabiedrībai, 2018. gada 18. janvārī tika atklāts Latvijas valsts simtgades gads. 

Personīgi vai valstiski nozīmīgas grāmatas Tautas grāmatu plauktam dāvināja valsts augstākās amatpersonas, tādejādi rosinot ikvienu iesaistīties mūsu valsts vēstures un kultūras krājuma bagātināšanā.

2018. gada 18. janvārī LNB Tautas grāmatu plauktam savas izvēlētās grāmatas ar īpašu vēstījuma ierakstu to 1. lapaspusē dāvināja Latvijas valsts simtgades patrons, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ministru prezidents Māris Kučinskis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, bijušie Latvijas Valsts prezidenti Vaira Vīķe – Freiberga, Valdis Zatlers un Andris Bērziņš, un svinīgā grāmatu dāvinājuma pasākuma namamāte, kultūras ministre Dace Melbārde. Dāvinājuma ceremonijā klātesoši bija arī Latvijā akreditētie ārvalstu diplomāti.

FOTO NO SVINĪGĀS GRĀMATU DĀVINĀŠANAS 18. JANVĀRĪ

Tā kā Latviju tās simtgadē apmeklēs daudzu valstu vadītāji, Latvijas institūts vērsās ar idejas piedāvājumu pie citām valsts iestādēm un Latvijas Nacionālās bibliotēkas aicināt ārvalstu amatpersonas vizīšu laikā dāvināt Tautas grāmatu plauktam kādu personīgi vai valstiski nozīmīgu grāmatu ar īpašu veltījumu Latvijas tautai.

Grāmatas paliks ne tikai Tautas grāmatu plauktā lasītāju apskatei, tajās ierakstītie vēlējumi būs pieejami digitālā formā, veidojot sava veida vēsturisku simtgades liecību par vēlējumiem Latvijas cilvēkiem valstiskuma lielajā gadskārtā.

 

RADA UN DARA: Latvijas Nacionālā bibliotēka

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu