18. novembrī skatītākais lineārās televīzijas kanāls – LTV1

22.11.2018.

18. novembrī LTV1 pārliecinoši bijis skatītākais lineārās televīzijas kanāls. Pēc oficiālajiem pētījumu kompānijas “Kantar TNS” datiem, LTV1 visas dienas garumā vidēji vērojusi teju trešdaļa jeb 29 % no visiem lineārās televīzijas skatītājiem. Vislielākā skatītāju interese bijusi par gaismas uzvedumu “Saules mūžs” – to LTV1 ēterā vērojuši aptuveni 194 tūkstoši skatītāju.

“Pēc 18. novembra aizvadīšanas mēs droši varam teikt, ka esam izdarījuši, visu, ko bijām plānojuši paveikt šogad,” gandarīts ir LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, “mūsu mērķis un gada sākumā nospraustais kurss – būt Latvijas simtgades televīzijai – tiešām ir sasniegts, un to uzskatāmi parāda oficiālie reitingu dati”.

Ļoti liela skatītāju interese bijusi par militāro parādi – to tiešraidē no 11. novembra krastmalas vērojuši teju 53 % no tā brīža televīzijas skatītājiem, arī svinīgais muzikālais notikums “18.11” pie Brīvības pieminekļa raisījis lielu skatītāju interesi – to skatījušies teju 30 % no visiem tā brīža televīzijas skatītājiem.

Savukārt grandiozo koncertu LVTOP100, kurā izskanēja 10 pēdējā gadsimta laikā tapušas dziesmas, kas Radio SWH organizētā aptaujā tika izvirzītas kā tautai svarīgākās, prime-time laikā vērojuši vairāk nekā 35 % no tā brīža televīzijas skatītājiem (aptuveni 132 tūkstoši cilvēku). Tāpat augsti rādītāji visas dienas garumā bijuši svētku studijas pārraidēm “Svinam 100!”, kurās LTV žurnālisti tikās ar simtgadē nozīmīgiem cilvēkiem un nodrošināja pieslēgumus no svinībām visā Latvijā.

Belte uzsver, ka lepojas ar to, ko LTV darbinieki spēj paveikt, tomēr viņš atzīst, ka darba apjoms šogad ir bijis nopietns izaicinājums gan organizācijai, gan LTV tehnoloģiskajam nodrošinājumam. Pašaizliedzīgais darbs, ko ieguldījuši LTV darbinieki, lai nodrošinātu visu simtgades notikumu atspoguļojumu, ir paveikts visaugstākajā kvalitātē. Tomēr intensīvais darbs visa gada garumā ir pierādījis, ka sabiedriskajai televīzijai ir nepieciešami lielāki tehniskie un cilvēkresursi, lai nodrošinātu to jaudu un kvalitāti, kādu no tās sagaida skatītāji. “Es tiešām lepojos ar to, ko esam paveikuši visa šī gada garumā, kaut arī daudzas lietas vēl ir priekšā,” atzīst Belte. 

Visas 18. novembra svētku pārraides bez teritoriāliem ierobežojumiem pieejamas sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv, savukārt 24. novembrī plkst. 21.25 LTV1 skatītāji varēs vērot grandiozo dejas lieluzvedumu “Abas malas”, kura ieraksts paralēli lielo translāciju nodrošināšanai arī veikts svētku brīvdienu laikā.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu