1991. gada barikāžu aizstāvju atcerei veltīts koncertstāsts "Mana uguns, kuries"

13.01.2021.

Atzīmējot 1991. gada barikāžu 30. gadadienu, aicinot stiprināt ikviena Latvijas iedzīvotāja brīvības garu, 2021. gada 20. janvāra vakarā plkst. 22.15 televīzijas kanāla "LTV1" ēterā varēs vērot koncertstāstu "Mana uguns, kuries".

"Viens no nozīmīgākajiem Latvijas neatkarības atjaunošanas notikumiem pagājušā gadsimta 90. gados ir barikāžu laiks – spilgts un neaizmirstams apliecinājums un pierādījums Latvijas cilvēku gara spēkam un nesalaužamajai pārliecībai un ticībai Latvijas neatkarības atgūšanai. 2021. gada janvārī atzīmēsim barikāžu 30. gadadienu. Mūsu pienākums ir ne tikai atgādināt par tā laika notikumiem un tos godināt, bet arī saredzēt tos nospiedumus, kurus šie notikumi atstājuši uz laiku, kas sekojis pēc tam. Ir būtiski šos notikumus atklāt kā dzīvu, joprojām ietekmējošo mūsu vēstures daļu, īpaši tādēļ, ka nu jau ir izaugušas paaudzes, kuras nav bijušas šī laika liecinieki un uz to skatās tikai vēsturiski faktoloģiskā kontekstā", barikāžu atceres 30. gadadienas priekšvakarā saka koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Sigvards Kļava.

"Šogad, barikāžu notikumi atklāsies multimediālā koncertstāstā, kas personīgi spēs uzrunāt gan tā laika barikāžu dalībniekus un aculieciniekus, gan arī jaunākās paaudzes. Koncertstāsta telpa būs mūsu valsts sakrālais simbols – Rīgas Doms. Tā ir vieta, kas barikāžu dalībniekiem kļuva gan par garīgo, gan fizisko patvērumu. Koncertstāsts veidots kā emocionāls Latvijas brīvības ceļš – kristīgais krusta ceļš no Klusuma caur Mīlestību uz Gaismu", stāsta koncertstāsta veidotāji.

Programmā tiks atskaņoti Mārtiņa Brauna, Nika Matvejeva, Ulda Stabulnieka, Pētera Vaska, Jāņa Lūsēna, Ērika Ešenvalda un Lūcijas Garūtas skaņdarbi. Koncertā piedalīsies: Arhibīskaps Jānis Vanags, Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, Valsts Akadēmiskais Koris "Latvija", Latvijas Radio koris, Dainis Īvāns, solisti Agnese Pauniņa un Jānis Strazdiņš, instrumentālisti  – Ieva Nīmane (oboja, stabules), Aigars Reinis (ērģeles), Rihards Zaļupe (perkusijas), Edvards Paulis Muzikants (perkusijas), Mārcis Lipskis (bass). Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Sigvards Kļava, režisors un scenogrāfs Roberts Rubīns, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, instalāciju īstenotājs "IXI ART".

Šogad paiet desmit gadi kopš Rīgas pašvaldība organizē barikāžu atcerei veltītu koncertu. Koncertstāstu organizē Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība sadarbībā ar Rīgas Domu un Latvijas Televīziju.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu