Apstiprināts finansējums programmas "Latvijas skolas soma" īstenošanai nākamajā semestrī

08.01.2019.

2019. gada 8. janvāra Ministru kabineta sēdē apstiprināts rīkojums "Par valsts budžeta finansējuma sadalījumu programmas "Latvijas skolas soma" īstenošanai 2018./2019.mācību gada otrajā semestrī", kas nodrošina iepriekšējā semestrī aizsāktās programmas turpinājumu Latvijas izglītības iestādēs, kas klātienē īsteno vispārējās un speciālās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pamatizglītības un profesionālās vidējās izglītības programmas, aptverot vairāk kā 230 000 bērnu un jauniešu.

Aizvadītais semestris apliecinājis, ka programmas ietvaros iespējams īstenot daudzveidīgas darbības, kas, aptverot dažādas kultūras un mākslas jomas, palīdz iepazīt Latvijas vērtības un laikmetīgās norises.

Kā liecina pašvaldību koordinatoru sniegtie provizoriskie dati, lielākā daļa pašvaldību organizējuši darbu tā, ka skolēni apmeklējuši vietas un norises arī ārpus savas pašvaldības teritorijas. Piemēram, Taurupes pamatskolas 1.- 4.klases skolēni apmeklēja Rundāles pili un izrādi bērniem “Noslēpumu sala”, savukārt 5.-9.klases skolēni Latvijas Nacionālajā teātrī noskatījās muzikālu izrādi, ģimenes pasaku “Sudraba slidas”. Liepājas teātrī šoruden skolēnu visvairāk apmeklētās izrādes ir “Liepāja – Latvijas galvaspilsēta”, “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, “Dželsomīno melu zemē”. Ļoti aktīvi programmas īstenošanā iesaistījusies Latgales vēstniecība GORS, Valmieras teātris, daudzi mākslinieki un radošās apvienības.

No plašā valsts simtgades norišu klāsta apmeklētāko norišu vidū bijušas programmas „Latvijas filmas Latvijas simtgadei” filmas, izstāde „Latvijas gadsimts”, Latvijas Nacionālā teātra izrāde „Tikšanās vieta Rīgas pilsētas 2.teātris”, deju izrāde „Abas malas”, izstāde „Portrets Latvijā. 20.gadsimts. sejas izteiksme” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un citas.

Kā atzīmē programmas vadītāja Aija Tūna, apmēram trešajā daļā gadījumu skolas izveidojušas īpašas mājaslapas sadaļas un aktīvi komunicē par programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros pieredzēto.

Kopējais piešķīrums programmas darbībām 2.semestrī laika posmā no 1.janvāra līdz 21.jūnijam ir 1 621 480 eiro.

PLAŠĀK PAR PROGRAMMU "LAVIJAS SKOLAS SOMA"

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu