Ar CEMEX Iespēju fonda atbalstu Talsu un Tukuma novados īstenos simtgadei veltītas iniciatīvas

12.12.2018.

Ar CEMEX Iespēju fonda atbalstu Talsu un Tukuma novados turpinās īstenot Latvijas simtgadei veltītas iniciatīvas.

Konkursā kopā atbalstīti 7 projekti un aktivitātes, kas sasaucas ar  Latvijas valsts simtgades svinību virsmērķi un uzdevumiem, kā arī aktivitātes, kas dažādo, uzlabo, sekmē un attīsta Talsu un Tukuma novadu iedzīvotāju dzīves kvalitāti un vidi.

„Līdzīgi kā pagājušā gada konkursā arī šoreiz liela daļa jeb trīs no komisijas atbalstītajiem septiņiem projektiem ir veltīti Latvijas simtgadei. Esam gandarīti, ka projektu rezultāti priecēs Talsu un Tukuma novadu iedzīvotājus vēl nākamā gada pirmajā pusē un tādējādi ļaus paildzināt simtgades svētku sajūtu,” stāsta CEMEX Iespēju fonda valdes locekle Linda Ozola.

Ar fonda atbalstu Tukuma Raiņa ģimnāzijas atbalsta biedrība izveidos pārvietojamu āra klasi Tukuma Raiņa ģimnāzijā, lai veicinātu iespēju skolēniem mācību stundas pavadīt svaigā gaisā. Savukārt Talsu pensionāru biedrība iegādāsies klavieres un izveidos muzikālo interešu klubu, kur būs iespēja sanākt kopā un izdziedāt mīļākās dziesmas, bet Spāres Evaņģēliski luteriskā draudze izgatavos āra informācijas stendu un organizēs trīs pārgājienus pa Spāres pagasta apkārtni. Jaunmoku pils kultūrvēsturiskā kompleksa saglabāšanas un kultūras veicināšanas biedrība "Aleja" Jaunmoku pils parkā veiks labiekārtošanas darbus, izveidojot pastaigu taku “Ziedu ceļš” un divas krāsu puķu dobes. Turpretim biedrība "Tavai izaugsmei" iegādāsies specializētu inventāru un organizēs vingrošanas nodarbības Tukumā.  Biedrība "Tukuma Domu biedri" organizēs apmācības Tukuma senioriem veiksmīgai tehnoloģiju apguvei, bet biedrība "Radošo personību klubs LIGZDA" Tukumā organizēs dažādas radošās nodarbības, kā keramikā, šūšanā, tekstila apdrukā apvienojot tajās dažādu paaudžu dalībniekus.

Projektus vērtēja komisija, kuru veido pa vienam sabiedrības pārstāvim no Talsu un Tukuma novadiem un trīs CEMEX pārstāvji. Trijās kārtās komisija izvērtēja 19 projektu pieteikumus. Kopējā konkursa aktivitātēm pieejamā summa – 4500 eiro. Atbalstīto projektu aktivitātes tiks īstenotas laikā no 2019. gada 1.janvāra līdz 2019.gada 30.jūnijam.

Projektu īstenošana tiks atspoguļota fonda sociālo mediju profilos: 

facebook.com/cemexiespejufonds/ un www.draugiem.lv/cemexiespejudonds/.

Par nodibinājumu „CEMEX Iespēju fonds”:

Nodibinājums "CEMEX Iespēju fonds" ir SIA CEMEX izveidota iniciatīva, kuras mērķis ir atbalstīt vietējās sabiedrības iniciatīvas novados, kuros atrodas uzņēmuma struktūrvienības, ļaujot pašiem iedzīvotājiem lemt par attīstības prioritātēm. 2008.gadā fonds ieguvis sabiedriskā labuma statusu.

2009.gadā „CEMEX Iespēju fonds” ir ieguvis Zviedrijas Biznesa balvu kā labākais sociālās atbildības piemērs. Savukārt, 2014.gadā nodibinājums ieguvis atzinību Amerika Tirdzniecības palātas Latvijā rīkotā konkursa „Par ieguldījumu cilvēka ilgtspējīgā attīstībā” kategorijā par sociālo atbildību.

Kopš fonda dibināšanas 2007.gada maijā dažādu aktivitāšu ietvaros atbalstīti un īstenoti 382 projekti par kopējo summu vairāk nekā 556 659 eiro. Ik gadu fonds izsludina atklātus projektu pieteikuma konkursus Brocēnu, Madonas, Saldus, Talsu un Tukuma novados, fokusējoties uz vides saglabāšanu, dzīves kvalitātes uzlabošanu, interešu izglītības programmu pieejamības nodrošināšanu dažādām iedzīvotāju vecuma grupām.

Papildu informācija:
Linda Ozola
„CEMEX Iespēju fonds” valdes locekle
CEMEX sabiedrisko attiecību un sadarbības ar valsts institūcijām padomniece
Tālr. +371 67033411
Mob.+371 28399750
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.cemex.lv

Aneta Rulle
"CEMEX Iespēju fonds” vadītāja
Tālr. +371 67033520
Mob. 22085003
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.cemexiespejufonds.lv
facebook.com/cemexiespejufonds 
draugiem.lv/cemexiespejufonds/

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu