Ar CEMEX Iespēju fonda atbalstu tiks īstenotas Latvijas valsts simtgadei veltītas iniciatīvas

27.12.2017.

CEMEX Iespēju fonda izsludinātajā projektu konkursā Talsu un Tukuma novadiem finansējumu guvuši 6 projekti, kas sasaucas ar  Latvijas valsts simtgades svinību virsmērķi un uzdevumiem, kā arī aktivitātes, kas dažādo, uzlabo, sekmē un attīsta Talsu un Tukuma novadu iedzīvotāju dzīves kvalitāti un vidi.

„Gatavojoties mūsu valsts lielajai un nozīmīgajai jubilejai, ar atklātu projektu konkursa starpniecību vēlējāmies veicināt sabiedrības iesaisti Latvijas valsts simtgades svinību norisē. Šoreiz atbalsts piešķirts sešiem projektiem, no kuriem pieci ir saistīti ar Latvijas simtgades svinībām, ” stāsta CEMEX Iespēju fonda valdes locekle Linda Ozola.

Ar fonda atbalstu biedrība ”Talsu Pakalnu Sporta Klubs” cildinās novada dabas bagātības un izveidos informatīvo stendu pie Daģu kalna, kā arī organizēs pasākumu, kas veltīts Daģu kalna vēstures izziņai. Savukārt Tukuma Raiņa ģimnāzijas atbalsta biedrība ar fonda atbalstu uzlabos tehnisko nodrošinājumu skolā esošā pulciņa „TRĢ TV” darbībai, veicinot skolēnu zināšanas un prasmes filmēšanā un materiālu montāžā un nodrošinot skolas pasākumu tiešraidi, bet Tukuma 2. vidusskolas vecāku biedrība papildinās skolas kora dalībnieku tērpus ar aksesuāriem. Biedrība „Laulības policija” Latvijas valsts simtgades gadā rūpēsies par to, lai Tukuma novada iedzīvotāji ir redzami diennakts tumšajā laikā, dāvinot drošības vestes Tukuma novada maznodrošinātiem, gājējiem, kā arī sadarbībā ar novada tūrisma centru piedalīsies Muzeja nakts pasākumos. Turpretim Zentenē un Sēmē tiks izveidots vides objekts - Latvju spēka zīmes, kas tiks atklāts 4.maija pasākumā „Baltā galdauta svētki”. Biedrība „Kalmes” rūpēs pa Sabiles senioru drošību sociālās aprūpes namā nojauks divas nedrošās malkas krāsnis un veiks telpu kosmētisko remontu.

Projektus vērtēja komisija, kuru veido pa vienam sabiedrības pārstāvim no Talsu un Tukuma novadiem un trīs CEMEX pārstāvji. Divās kārtās komisija izvērtēja 16 projektu pieteikumus. Kopējā konkursa aktivitātēm pieejamā summa – 4500 eiro. Atbalstīto projektu aktivitātes tiks īstenotas laikā no 2018.gada 1.janvāra līdz 2018. gada 30. jūnijam. Projektu īstenošana tiks atspoguļota fonda sociālo mediju profilos: www.facebook.com/cemexiespejufonds/ un www.draugiem.lv/cemexiespejudonds/.

 

Par nodibinājumu „CEMEX Iespēju fonds”:

Nodibinājums "CEMEX Iespēju fonds" ir SIA CEMEX izveidota iniciatīva, kuras mērķis ir atbalstīt Saldus un Brocēnu novadu attīstību, ļaujot pašiem iedzīvotājiem lemt par attīstības prioritātēm. 2008.gadā fonds ieguvis sabiedriskā labuma statusu.

2009.gadā „CEMEX Iespēju fonds” ir ieguvis Zviedrijas Biznesa balvu kā labākais sociālās atbildības piemērs. Savukārt, 2014.gadā nodibinājums ieguvis atzinību Amerika Tirdzniecības palātas Latvijā rīkotā konkursa „Par ieguldījumu cilvēka ilgtspējīgā attīstībā” kategorijā par sociālo atbildību.

Kopš fonda dibināšanas 2007.gada maijā dažādu aktivitāšu ietvaros atbalstīti un īstenoti jau 320 projekti par kopējo summu vairāk nekā 500 000 eiro. Ik gadu fonds izsludina atklātus projektu pieteikuma konkursus Brocēnu, Madonas, Saldus, Talsu un Tukuma novados, fokusējoties uz vides saglabāšanu, dzīves kvalitātes uzlabošanu, interešu izglītības programmu pieejamības nodrošināšanu dažādām iedzīvotāju vecuma grupām.

Informācju sagatavoja: 

Linda Ozola
„CEMEX Iespēju fonds” valdes locekle
Tālr. +371 67033411
Mob.+371 28399750
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.cemex.lv

Mairita Blūma
"CEMEX Iespēju fonds” vadītāja
Tālr. +371 67033520
Mob.+371 20628802
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.cemexiespejufonds.lv
facebook.com/cemexiespejufonds

 

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu