Ar krāšņu izrādi par Rīgu "Lielajā dzintarā" atgriežas "Latvijas gredzens"

29.01.2020.

22. februārī plkst. 18.00 Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" aicina uz muzikālu izrādi "Rīgas gredzens". Izrāde turpina visā Latvijā plaši apmeklēto koncertuzvedumu ciklu "Latvijas gredzens", šoreiz - ar stāstu par Rīgu. Par Aleksandra Čaka, Ojāra Vācieša, Artura Maskata un Ulda Stabulnieka dažādo Rīgu dzejas, mūzikas un teātra valodā izstāstīs Andris Keišs, Jānis Strazdiņš, Latvijas Radio koris un instrumentālā grupa. Diriģents - Sigvars Kļava, režisors - Viesturs Kairišs.

Koncertuzvedumu cikls "Latvijas gredzens", kas četros konceptuāli atšķirīgos veidos izstāstīja, izdziedāja, izspēlēja un izdejoja katram Latvijas novadam raksturīgo, guva plašu publikas atsaucību un deva impulsu diriģentam Sigvardam Kļavam veidot jaunu koncertizrādi par Rīgas savējiem.

Izrāde atklās, kas ir tie dižie un romantiskie, kas veidojuši pilsētas neatkārtojamo seju, kas pārdzīvojuši, skumuši un cietuši par tās postīto godību un zudušajiem cilvēkiem, piedzīvojuši vēsturisku notikumu virpuļus un sapņojuši par ideālo nākotnes pilsētu.

Ojāra Vācieša un Aleksandra Čaka dzejas rindas atdzīvosies Artura Maskata un Ulda Stabulnieka mūzikā, atklājot Rīgas centra spozmi, skaņu un smaržas, kā arī Pārdaugavas šauro, kluso ieliņu romantisko gaisotni.

Izrādes programmā iekļautas sen tapušās, kā arī pavisam jaunas Artura Maskata kompozīcijas ar Ojāra Vācieša dzeju - "Balto koncertu laiks", "Vecās Rīgas Likteņdziesma", "Lietus romance", "Kaut ko klusiņām", "Liepziedā", "Varat raudāt varat smiet" u.c. Bulvāru lirika atklāsies Ulda Stabulnieka dziesmās ar Aleksandra Čaka vārdiem - "Rīgai", "Marijas iela", "Par tramvaja sliedēm", "Zviedru vārtu romance", "Vecā, sirmā Rīga" u.c. Muzikālajā izrādē īpašo 50., 60. gadu Rīgas gaisotni iezīmēs sieviešu vokālais ansamblis "Rīga".

Kā ziņots iepriekš, muzikālā izrāde "Rīgas gredzens" sākotnēji Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" bija plānota 2020. gada 8. februārī, bet neparedzētu iemeslu dēļ tika pārcelta uz 22. februāri plkst. 18.00. Klausītājiem, kas nopirkuši biļetes uz koncertu 8. februārī, ir iespēja ar šīm pašām biļetēm apmeklēt koncertu 22. februārī. Biļetes nav jāapmaina - tās būs derīgas 22. februāra koncertā, saglabājot esošās sēdvietas. Savukārt tie, kas iegādājušies biļetes "Biļešu Paradīzes" kasēs un nevēlas vai nevar apmeklēt koncertu 22. februārī, ir tiesīgi tās līdz šī gada 8. februārim atdot atpakaļ jebkurā "Biļešu Paradīzes" kasē visā Latvijā, saņemot atpakaļ naudu. Ja biļetes iegādātas "Biļešu Paradīzes" interneta vietnē un klausītājs neapmeklēs koncertu 22. februārī, viņš tiek aicināts rakstīt uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , lai pieprasītu atgriezt naudu par iegādāto koncerta biļeti. E-pastā jānorāda pirkuma rēķina numurs. Nauda tiks atgriezta uz bankas kontu.

Muzikālo izrādi "Rīgas gredzens" ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē SIA "Lielais Dzintars" sadarbībā ar VSIA "Latvijas koncerti". Plašāka informācija - lielaisdzintars.lv.

Biļetes "Biļešu Paradīzes" kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu