Ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu valsts simtgades svinības izskanēs visā Latvijā

26.01.2018.

Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammas “Latvijai – 100” ietvaros atbalstījis kopumā 78 projektus. Finansējumu saņēmušas gan tādas sevi jau pierādījušas iniciatīvas kā “Vides filmu studijas” veidotais TV raidījums “Atslēgas”, koncertsērija “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku”, metālopera “Kurbads”, ārzemju latviešu radītā “Stāstu sega”, gan jaunradīti kultūras projekti, kas svētku klātbūtni nodrošinās visā Latvijā un radīs paliekošas vērtības.

KONKURSA REZULTĀTI

Ar VKKF atbalstu projektus, kas valsts simtgades svinības ļaus iesaistīties plašākam iedzīvotāju lokam, īstenos Gulbenes bibliotēka, Madonas bibliotēka, Krāslavas māmiņu klubs, biedrība “Malēnieši”, Biedrība “Izglītotai Latvijai” Preiļos un citi. 

Atbalstītajos pasākumos varēs piedalīties visdažādāko paaudžu un interešu cilvēki. Piemēram, Lielvārdes pensionāru biedrība veidos īpašu iestudējumu, Jelgavā, atzīmējot valsts simtgades svinības, taps grafiti, notiks dažādi rokmūzikas koncerti, mūzika skanēs arī cietumos. VKKF finansējumu saņēmis arī romu kultūras festivāls, Rīgas Tehniskās universitātes absolventu asociācija īstenos projektu “Radīts Latvijā - 100 inženiertehniskie risinājumi” u.c.

Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas atbalstu saņems virkne tādu pasākumu un projektu, kas īstenoti simtgades svinību ietvaros, tomēr būs skatāmi un baudāmi vēl ilgi pēc tam, piemēram, izstādes Alūksnē, Rojā, Salaspilī, Ludzā, vēstures ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs” Cēsīs, kas vēstīs par kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju pretošanos okupāciju varām no 1940. līdz 1957. gadam, operete un filma par Z.A.Meirovicu, LTV raidījumu cikls  “Rakstnieki par rakstniekiem”.

Mērķprogrammas “Latvijai – 100” mērķis ir izveidot daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras pasākumu un norišu programmu Latvijas valsts simtgades svinību sagatavošanai un īstenošanai.

2018. gada konkursā VKKF tika iesniegti 273 projektus, pieprasītais finansējums – EUR 3 921 351.88. Programmā pieejamais finansējums EUR 550 000 ļāva finansēt nelielu daļu no simtgades svinību iecerēm, finansējums ir piešķirts 78 projektiem. Diemžēl lielās konkurences dēļ daudz patiešām labu iniciatīvu atbalstu nesaņēma. Ar finansēto projektu sarakstu iespējams iepazīties VKKF mājaslapā www.vkkf.lv. 

Mērķprogrammā “Latvijai-100” VKKF plāno nodrošināt konkursus arī 2019., 2020., 2021. gadā.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu