Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā aizvadīta pirmā attālināto nodarbību sezona

02.07.2021.

Skolēni vienmēr ir bijuši svarīgi apmeklētāji Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā. Diemžēl līdz ar epidemoloģiskajiem ierobežojumiem zinātkārā satikšanās klātienē vairs nebija iespējama. Taču tas nebūt neapslāpēja abu pušu vēlmi satikties tādā formātā, kāds ir iespējams.

Pēc skolu vēlmju apkopošanas anketās, gada sākumā tapa divas tiešsaistes nodarbības "Āraišu ezerpils. Jautājumu tikpat cik atbilžu" un "Lidojošo ezeru teikas. Pasaka vai vētures avots?". Abas tika apstiprinātas programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros un nodarbību norise varēja sākties.

Kā tas bija sagaidāms, vispieprasītākā nodarbība bija "Āraišu ezerpils. Jautājumu tikpat cik atbilžu". Tajā  skolēni ar jautājumu un atbilžu palīdzību tiek iepazīstināti ar ikdienas dzīvi ezerpilī. Savukārt nodarbība "Lidojošo ezeru teikas. Pasaka vai vēstures avots?" ir padziļināta nodarbība, kas veltīta vēstures avotu analīzei un izvērtēšanai un iepazīstina skolēnus ar teikām, kas iedvesmojušas ezerpiļu meklējumus Latvijā. 

Aprīļa otrajā pusē un maijā kopumā aizvadītas 40 tiešsaistes nodarbības.

Iespēju dažādot mācību procesu un izzināt ezerpili un ezerpils folkloru izmantoja gan tuvākas skolas – Skujene, Rāmuļi, Līgatne, Nītaure, gan tālākas – Kuldīga,  Krāslava, Rēzekne, Maskavas svētdienas skola, gan vairākas Rīgas un apkārtnes skolas.

Skolēni novērtēja iespēju pavadīt savādāku mācību stundu, uzzināt ko jaunu un neparastu un komunicēt ar muzejpedagogu. Savukārt skolotāji priecājās par interesantām nodarbībām un iespēju skolēniem aktīvi līdzdarboties, izteikt savu viedokli un domāt līdzi, pielietot interaktīvus digitālos rīkus. Daži skolotāji atzina, ka dažas no metodēm pielietos arī savā darbā.

Lai gan šīs nodarbības nekad nevarēs aizstāt klātienes nodarbības, tomēr tā vēl aizvien paliek laba iespēja uzzināt par ezerpili arī neklātienē. Īpaši svarīgi tas var izrādīties skolēniem no tālākiem reģioniem, kā arī ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

Skolēnu atsauksmes

Iecavas vidusskola (pdf)
Stāķu pamatskola (pdf)
Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskola (pdf)

Varam droši teikt, ka pandēmijas rezultātā, esam paplašinājuši iespējas lielākam skolēnu un citu interesentu skaitam par mums uzzināt un iepazīt neparasto ezerpils stāstu!

Sagatavoja:
Sanda Salmiņa, Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka muzejpedagoģe

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu