Atskats uz Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu Valmierā

06.07.2018.

28. un 29. jūnijā Valmierā norisinājās Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums, pulcējot vairāk nekā 200 dalībnieku no dažādiem pasaules kontinentiem. Paralēli forumam norisinājās tautsaimniecības izstāde, kurā bija pārstāvēti 58 dažādu nozaru uzņēmumi no visas Latvijas. Forums bija iekļauts arī Latvijas valsts simtgades notikumu programmā.

Ar pozitīvām emocijām, kopēja mērķa sajūtu un jauniem kontaktiem, divu dienu diskusijās Valmierā aizritēja 5. Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums, ko rīkoja Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Attīstības aģentūru.

Šajā forumā uzsvars tika likts uz jautājumiem saistībā ar Latvijas uzņēmumu iespējām ASV un Āzijas valstu tirgos, kā arī  izvērtēta Valmieras, kā vienas no lielākajiem Vidzemes ekonomiskajiem dzinuļiem, attīstība un piedāvātās iespējas uzņēmējiem. Forums pulcēja latviešu uzņēmējus un profesionāļus no ASV, Kanādas, Austrālijas, Singapūras un Eiropas valstīm, kuri, daloties savā pieredzē, palīdzēja izprast un iepazīt šos atšķirīgos pasaules reģionus.

“Mums ir gandarījuma sajūta, ka spējam palīdzēt Latvijai un Valmierai izveidot pasaules līmeņa kontaktus ar latviešu izcelsmes uzņēmējiem un profesionāļiem,” teica PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte. “Ir prieks par kopā būšanu un savstarpējo sapratni kāda veidojas starp cilvēkiem, kuriem ir svarīgi palīdzēt Latvijai, veicinot mūsu valsts attīstību”.

Forumu ar savu klātbūtni pagodināja arī Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš pasākuma atklāšanā uzsvēra, ka Latvija arvien vairāk izmanto diasporas potenciālu kā investorus tehnoloģiju attīstībā un pētniecībā.

E. Rinkēvičs izteica pateicību Pasaules Brīvo latviešu apvienībai par tās iniciatīvu pirms pieciem gadiem uzsākt šādu forumu ciklu, lai piesaistītu Latvijas diasporas uzņēmējus tautsaimniecības attīstībā Latvijā.

Arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks izteica atzinību foruma rīkotājiem par norises vietas izvēli, uzsverot, ka sadarbība ar PBLA ir krietni bagātinājusi foruma programmu. “Uzņēmējdarbība vienmēr ir bijusi kā viens no neatņemamiem Valmieras attīstības pamatakmeņiem un vienmēr esam domājuši par sadarbības veicināšanu pašvaldības un uzņēmumu starpā, tādēļ Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma norise šeit ir likumsakarīga, kā arī vērtīga, lai sajustu pasaules elpu un gūtu iedvesmu tālākai pilsētas un visa reģiona izaugsmei,” atzina Jānis Baiks.

Foruma dalībniekiem tāpat bija iespēja apmeklēt vairākus Valmieras, Rūjienas, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novada dažādu nozaru uzņēmumus, iepazīt to darbības specifiku, pārrunāt attīstības izaicinājumus, kā arī dalīties ar pieredzi. Foruma dalībnieki atzina, ka tās ir bijušas vērtīgas Valmierā pavadītas divas dienas, kas nākušas ar daudz jaunām idejām, pozitīviem pārsteigumiem un kontaktiem.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Leimane
Valmieras Attīstības aģentūra
Mob. 20216997

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu