Bagātinās bērnu kultūras pieredzi

09.11.2017.

Ventspils novads šajā mācību ir viens no iniciatīvas Latvijas skolas soma pilotprojekta īstenotajiem. Novada skolēni baudīs izrādes, kinolektoriju un koncertizrādi. 

Iniciatīva Latvijas skolas soma, kā uzsver šī projekta vadītāja Aija Tūna, ir iecerēta kā viena no lielākajām un skaistākajām dāvanām, ko ikviens Latvijas skolēns varēs saņemt. sākot no 2018. gada septembra. "Tā ir iespēja, kuru mēs visi kopā kā sabiedrība veidosim, bērniem mācīties ne tikai no grāmatām un mācīties klasē, bet arī pieredzēt Latviju," ar projektu iepazīstina Tūna. Sākot ar 2018./2019. mācību gadu, skolēniem būs iespēja apmeklēt izrādes, koncertus, izstādes, tikties ar nozīmīgiem cilvēkiem, un tam visam būs arī paredzēts finansējums. 

Pagājušajā mācību gadā programma tika izmēģināta trīs pašvaldību astoņās skolās. Šajā rudenī izraudzītas četras pašvaldības, kuras laikā no 1. novembra līdz 15. decembrim īstenos šīs iniciatīvas pilotprojektu, un viena no pašvaldībām ir Ventspils novads. Šī projekta koordinatore novadā ir Izglītības pārvaldes metodiķe Tamāra Kuciņa. Viņa informē, ka piedāvājusi projektā iesaistīties visām novada skolām, bet atsaukušās piecas, jo pārējās šobrīd iesaistītas citā lielā projektā. Latvijas skolas somas piedāvātos pasākumus apmeklēs Ances, Popes, Užavas, Zūru pamatskolas un Piltenes vidusskolas audzēkņi. 

Ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijas skolas somas" satura veidošana atbalstu ir izveidotas jaunas izrādes, koncerti un radošās darbnīcas, kas ļauj radošajiem kolektīviem viesoties Latvijas skolās, savukārt Kultūras ministrija ir piešķīrusi finanses, lai pašvaldības varētu nodrošināt šo norišu pieejamību skolēniem. No Kultūras ministrijas Latvijas simtgades biroja piedāvājuma Ventspils novada Izglītības pārvalde izraudzījusies trīs izrādes dažādām vecuma grupām. 

24. novembrī Zūru pamatskolā un Piltenes vidusskolā viesosies filmu studija Animācijas brigāde, kas 2. - 4. klases skolēniem piedāvās kinolektoriju iepazīsties - leļļu kino. Tas būs kultūrizglītojošs pasākums, kurā bērni uzzinās, kā top leļļu animācijas filmas, satiks to veidotājus, uzzinās, ko dara režisors, operators, animators, kā top filmas skaņas un dialogi. Kinolektoriju redzēs arī Ances, Popes un Užavas skolēni, kas uz šo pasākumu kaimiņu skolā ieradīsies kā viesi. 

30. novembrī biedrība Savienojums 5. - 6. klases skolēniem piedāvās izrādi "Lidojošais šķīvītis". Zinātnieki aicinās skolēnus ceļojumā, lai meklētu citas dzīvas būtnes plašajā kosmosā. Kosmodromi būs ierīkoti Popes un Zūru pamatskolā. Savukārt 11. decembrī Popes kultūras namā pulcēsies visi pilotprojektā iesaistītie 7. - 9., klases skolēni, lai piedalītos kultūras biedrības Spektrs koncertizrādē "Vārds un mūzika". Tajā skolēni tiks iepazīstināti ar vienu no savdabīgākajiem laikmetīgās mākslas virzieniem - dadaismu. Koncertizrādē piedalīsies vokālā grupa "Putni", pianiste Līga Kārkliņa, kā arī režisors un aktieris Varis Klausītājs. Skolēni ne vien ieklausīsies mūziķu un aktiera priekšnesumos, bet arī paši iesaistīsies izrādes gaitā, pildot praktiskus uzdevumus un piedaloties improvizācijās. Kā pastāsta Kūciņa, par atlikušo finansējumu, kas piešķirts šim projektam, skolēni varēs apmeklēt arī muzejpedagoģiskās nodarbības Ventspils Livonijas ordeņa pilī. 

Skolēni ne vien noskatīsies un noklausīsies kinolektoriju, izrādi un koncertu, bet arī veidos atgriezenisko saiti, runājot par pieredzēto caur dažādu mācību priekšmetu prizmu. 

Iespēju iesaistīties šai projektā pozitīvi vērtē Užavas pamatskolas direktore Guntra Magonīte. Viņa atzīst, ka lauku bērniem iespēja apmeklēt kultūras pasākumus ir ļoti reti. Sākumskolas klašu audzēkņi gan regulāri dodas uz bērnu izrādēm, kas notiek Ventspils teātra namā Jūras vārti, taču pamatskolas klašu skolēniem šāda piedāvājuma nav. Viena no problēmām ir transports, un šajā programmā arī tas tiks nodrošināts - užavnieki dosies uz pasākumiem Zūru pamatskolā un Popē.

Raksta autore: Līga Tīrmane, laikraksts "Ventas balss".

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu