Baltajā naktī Rīgu apciemos vēsturiski igauņu tēli

07.09.2018.

Kultūras foruma ‘’Baltā nakts 2018’’ laikā dažādos Rīgas gājēju zonu līmeņos tiks atklāti unikāli ielu mākslas objekti.

Foto: Ruudu Rahumaru, www.restartreality.org

Organizācija NOAR īstenojusi Igaunijas valsts simtgades projektu ‘’(R)estart Reality: Digital street art’’ un, kopā ar anonīmo mākslinieku Edward fon Lõngus, apceļojusi 11 Eiropas galvaspilsētas (Romu, Parīzi, Londonu, Helsinkus u.c.), atstājot daļu no Baltijas kultūrvēstures pie autobusu pieturām, uz ēku brandmūriem, jumtiem, tuneļos un citur. Projekta noslēgumu un vairāku objektu izveidi veidotāji īsteno Rīgā, sadarbojoties ar fondu INITIUM un kopīgi ar atklāšanas pasākumiem un projektu “Baltic stencil”, svinot abu kaimiņvalstu simtgadi.

Projekts radies iedvesmojoties no Igaunijas vēstures un valstij nozīmīgiem cilvēkiem, kas savā laikā veidojuši mūsu kaimiņu zemes kultūras dzīvi. Šīs senās vērtības ieceltas mūsdienu pasaulē, izmantojot laikmetīgu ielu mākslas tradīciju - papildinātās realitātes (augmented reality) tehnoloģiju. Melnbaltos gleznojumus iespējams skenēt, izmantojot viedierīču programmu "Restart Reality App" un tie iegūst multimediālu dinamiku - vērpjamais ratiņš kļūst krāsains un sāk strādāt, vīrs, kas sēž un akmens, patiesībā lēnām pakšķina pīpi un trīs igauņu tantiņas taisa pašiņus savos jaunajos iPhone.

Foto: Lembit, 1895, Igaunijas Nacionālais muzejs (Eesti Rahva Muuseum)

8. septembrī plkst. 19.00 13. janvāra ielas gājēju tunelī pie izejas uz autobusu un tramvaju pieturu notiks pirmā objekta atklāšana ar laikmetīgās dejas kompānijas ‘’ĀRĀ’’ un Latvijas Kultūras Akadēmijas laikmetīgās dejas mākslas studentu performanci (performances arī plkst. 22.30 un 23.30), savukārt otrs objekts iedzīvosies Kalnciema kvartālā, kur plkst. 20.30 notiks objekta atklāšana ar fotoizstādi.

Papildinātās realitātes iemītnieki gaidīs visus Rīgas iedzīvotājus un viesus objektu atklāšanā un ielu gleznojumi paliks mantojumā no projekta Rīgas ielām un pilsētvidei publiskai apskatei arī pēc ‘’Baltās nakts 2018’’.

Projektam var sekot līdzi INITIUM Facebook lapā: facebook.com/fondsinitium/

Preses relīzi sagatavoja fonda INITIUM projektu vadītāja Ilga Vālodze Ābele, 26463919, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu