Baltijas filmu dienās – vairāk nekā 1000 skatītāju

28.08.2017.

Pirmās Baltijas filmu dienas, ko Nacionālais Kino centrs rīkoja sadarbībā ar kaimiņvalstu kinoinstitūcijām, izpelnījušās lielu atsaucību un interesi publikā un medijos, seansus kinoteātrī “Splendid Palace” apmeklēja vairāk nekā 1000 kinoskatītāju.

23. un 24. augusta vakarā kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē notika pirmās Baltijas filmu dienas, sadarbojoties Nacionālajam Kino centram, Igaunijas filmu institūtam un Lietuvas kino centram. Skatītājiem tika piedāvātas kopā četras spēlfilmas no Lietuvas (Kristijona Vildžiūna Senekas diena un Donata Ulvida Emīlija) un Igaunijas (Margusa Paju Zupas pilsētas slepenā biedrība un Trīnas Rūmetas Mulsuma dienas), gan arī iespēja tikties ar filmu veidotājiem.

Atzīmējot Baltijas ceļa 28. gadadienu, Baltijas filmu dienas teju vienlaikus notika arī Viļņā un Tallinā. Latviju Lietuvā pārstāvēja Renāra Vimbas filma Es esmu šeit un Viestura Kairiša Melānijas hronika, bet Tallinā – Es esmu šeit un Jāņa Norda Mammu, es tevi mīlu. Skatītāju atsaucība bija liela, un filmas tika demonstrētas pilnās kino zālēs. Viļņā visas filmas tika demonstrētas kino zālē ar 150 vietām, Tallinā divas filmas tika rādītas zālē, kurā ir 181 vietu, otrajā zālē ir 72 vietas. Rīgā seansi notika kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē.

Kā Latvijā, tā arī Lietuvā un Igaunijā skatītāju rindās bija dažādu vecumu cilvēki (tai skaitā bērni, studenti, seniori), gan vietējie iedzīvotāji, gan arī pilsētas viesi.

Igaunijas filmu programma tika veltīta Igaunijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē, jau šogad sākot svinēt arī Igaunijas Republikas 100. jubileju, bet īstās Simtgades svinības visās valstīs paredzētas nākamgad, kad Baltijas filmu dienu ietvaros tiks demonstrētas kaimiņvalstu Simtgades filmas.

Avots: www.nkc.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu