Baltijas valstu premjeri Rīgā godinās Baltijas ceļa 30. gadskārtu

13.08.2019.

Lai godinātu Baltijas ceļa 30. gadadienu, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš aicinājis Latvijā 23. augustā viesoties Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas) un Lietuvas premjerministru Sauļu Skverneli (Saulius Skvernelis). Amatpersonām paredzēta gan tikšanās, gan arī dalība svinīgos pasākumos. 

Trīs Baltijas valstu premjerministru neformālā tikšanās Rīgā notiek arī Baltijas Ministru padomes ietvaros, ņemot vērā, ka Latvija tieši šogad ir minētās padomes prezidējošā valsts.

1989. gada 23. augusta notikumi jeb Baltijas ceļš kļuva par Baltijas valstu pilsoniskās sabiedrības izšķirošo pieteikumu nevardarbīgi, nelokāmi atgūt savu neatkarību un atgriezties Eiropā. Zināmā mērā tas bija pirmais solis procesā, kas domino efekta veidā sagrāva totalitāro režīmu Austrumeiropā, pirmais solis Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanā. Lai godinātu šo īpašo notikumu, Ministru prezidents K.Kariņš aicinājis abu kaimiņvalstu valdību vadītājus pagodināt svinīgos pasākumus Rīgā ar savu klātbūtni.

Ministru prezidents K. Kariņš abu valstu amatpersonas 23. augustā uzņems Ministru kabinetā. Pēc tam premjerministriem paredzēta viesošanās Saeimā un tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un Baltijas Asamblejas Prezidiju, svinīgā ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, fotoizstādes “Akcija “Baltijas ceļš 1989”. Veltījums akcijas 30. gadadienā” aplūkošana, kā arī darba pusdienas un preses konference.

Baltijas Ministru padomes premjerministru tikšanās turpinās ar neformālo daļu, apmeklējot Baltijas ceļa 30. gadskārtai veltīto svinīgo sarīkojumu, kurā muzicēs kamerorķestris “Kremerata Baltica” un ar eseju lasījumiem uzstāsies latviešu rakstnieks Māris Bērziņš, igauņu dzejnieks Haso Krulls (Hasso Krull) un lietuviešu dzejnieks Vlads Brazjūns (Vladas Braziūnas).  

Plānotā vizītes programma

Plkst. 9.15

Ministru prezidents K.Kariņš Ministru kabinetā sagaida Igaunijas premjerministru J.Ratasu un Lietuvas premjerministru Š.Skverneli – sasveicināšanās, kopbilde, īsa tikšanās. (Ministru kabineta 1.stāva foajē).

Medijiem: foto, video iespēja.  

Mediju ierašanās līdz plkst. 8.45

Plkst. 10.00

Baltijas premjerministru ierašanās Saeimā; tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju I.Mūrnieci, Saeimas Prezidiju un Baltijas Asamblejas Prezidiju. Paredzēta arī oficiālā fotografēšanās.

Medijiem: foto, video iespēja Saeimas Balsošanas zālē

Mediju ierašanās līdz plkst. 9.40.

Plkst. 11.00 -11.35

Svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, godinot Baltijas ceļa 30. gadadienu. Ceremonijā piedalās Latvijas valsts augstākās amatpersonas, tostarp Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētāja I.Mūrniece, Saeimas Prezidija locekļi un citi deputāti, Ministru prezidents K.Kariņš, Igaunijas un Lietuvas premjerministri, Ministru kabineta locekļi, Baltijas Asamblejas un citu starpparlamentāro sadarbības organizāciju pārstāvji, Latvijā akreditētais ārvalstu diplomātiskais korpuss, aicinātie viesi un sabiedrības pārstāvji.

Pēc ziedu nolikšanas ceremonijas Baltijas valstu premjerministri Brīvības laukumā apskatīs fotoizstādi “Akcija “Baltijas ceļš 1989”. Veltījums akcijas 30. gadadienā”.

Medijiem: foto, video iespēja.  

Mediju ierašanās pie Brīvības pieminekļa (vietā, kur stāvēs orķestris un vēsturiska kravas auto piekabe) līdz plkst. 10.30.

Plkst. 12.30

Ministru prezidenta K.Kariņa, Igaunijas premjerministra J.Ratasa un Lietuvas premjerministra Š.Skverneļa darba pusdienas Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” (Ziemeļblāzmas ielā 36).

Plkst. 14.00-14.30

Ministru prezidenta K.Kariņa, Igaunijas premjerministra J.Ratasa un Lietuvas premjerministra Š.Skverneļa kopīga preses konference Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” (Ziemeļblāzmas ielā 36).

Medijiem: foto, video iespēja, dalība preses konferencē.  

Mediju ierašanās Kultūras pils “Ziemeļblāzma” (Ziemeļblāzmas ielā 36) Kamerzālē (1.stāvā) līdz plkst. 13.30.

Plkst. 15.00

Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais svinīgais sarīkojums

Programmā kamerorķestra “Kremerata Baltica” uzstāšanās, kā arī latviešu rakstnieka M.Bērziņa, igauņu dzejnieka H.Krulla un lietuviešu dzejnieka V.Brazjūna eseju lasījumi autoru izpildījumā.

 (Kultūras pils “Ziemeļblāzma” Svinību zāle).

Medijiem: foto, video iespēja (ņemot vērā organizatoru noteiktus pārvietošanās ierobežojumus, lai netraucētu koncerta norisi). Koncerta un lasījumu atspoguļošanas gadījumā mediji ir atbildīgi par autortiesību ievērošanu.

Mediju ierašanās Svinību zālē norādītajā mediju zonā līdz plkst. 14.40.

Dalību pasākumā (arī Ministru kabinetā un Saeimā akreditētajiem medijiem) nepieciešams pieteikt iepriekš – līdz 19. augusta plkst. 12:00, aizpildot tiešsaistes formu, kurā norāda personas vārdu, uzvārdu, personas kodu un pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, kā arī atzīmē, kuru no pasākumiem plāno apmeklēt.

Dodoties uz pasākumu, līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti, kā arī mediju karti. Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 23. augustā.

Baltijas Ministru padome ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdību sadarbības institūcija, un tā ir izveidota 1994. gada 13. jūnijā. Latvija šogad ir prezidējošā valsts, un šī Baltijas valstu valdību sadarbības institūcija šogad atzīmē 25 gadadienu.

Sabīne Spurķe
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālr. 67082919
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu