Bērnu un jauniešu bibliotēkā "Zinītis" Jelgavā apskatāma izstāde "100 grāmatas bērniem"

30.06.2020.

Bērnu un jauniešu bibliotēkā "Zinītis", kas jūnija vidū vēra durvis saviem lasītājiem jaunajās telpās, Zemgales prospektā 7, Jelgavā no 1. līdz 31. jūlijam būs apskatāma Latvijas valsts simtgadei veltīta Rīgas centrālās bibliotēkas (RCB) ceļojošā latviešu autoru bērnu grāmatu izstāde "100 grāmatas bērniem". Izstādē varēs apskatīt katrā no Latvijas simtgades gadiem izdotās bērnu grāmatas.

Savas bērnības grāmatas izstādē varēs apskatīt vairāku paaudžu cilvēki. Tās ir grāmatas, kas pieaugušajiem raisīs personiskas izjūtas un atmiņas par savu bērnību. Savukārt bērni līdzās pašu lasītajām grāmatām varēs apskatīt tās, kas tapušas pirms viņu dzimšanas, grāmatas, ko lasījuši vecāki un vecvecāki.

Izstādē redzami gan latviešu literatūras klasiķu (Raiņa, Aspazijas, Kārļa Skalbes Annas Brigaderes u.c.), gan padomju laika (Annas Sakses, Zentas Ērgles, Žaņa Grīvas u.c.), gan mūsdienu (Ineses Zanderes, Valda Rūmnieka, Jura Zvirgzdiņa, Māras Cielēnas u. c.) autoru darbi.

Izstāde atklāj arī dažādu laikposmu grāmatizdevniecības īpatnības – bagātīgi un krāšņi noformētos un ilustrētos pagājušā gadsimta 20. un 30. gadu iespieddarbus un mūsdienu bērnu grāmatu mākslas paraugus, kara un pēckara, kā arī pārejas laika askētiskos izdevumus.

Grāmatu kolekcijā ir dāvinājumi, antikvariātos un no privātpersonām iegādātas grāmatas, kā arī izdevumi no RCB un tās filiālbibliotēku krājuma.

Projektu finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde, un tas tiek realizēts Latvijas valsts simtgades Rīgas pilsētas pasākumu un projektu apakšprogrammas 2017.- 2021. gadam ietvaros.

Izstādi papildina eksponēto grāmatu katalogs ar īsu aprakstu par autoriem. Elektroniskā versijā tas pieejams ŠEIT

Bērnu un jauniešu bibliotēka  "Zinītis" vasarā ir atvērta darba dienās no pulksten 9 līdz 17.

 

Avots: www.jelgavasbiblioteka.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu