Biķernieku pamatskolas skolēni apmeklē Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju

07.10.2019.

Rudens Daugavpils novada Biķernieku pamatskolas izglītojamajiem ir ļoti aktīvs, interesants un pieredzes bagāts gadalaiks. Skolēni programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros tiek iesaistīti dažādās aktivitātēs – mācību ekskursijās, izglītojošu centru un muzeju apmeklējumos.

 

Septembra beigās Biķernieku pamatskolas izglītojamie apmeklēja Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju. Nodarbību laikā skolēniem bija iespēja, klausoties teikas, leģendas un patiesus vēsturiskus notikumus, iepazīt Rīgas vēsturi un interesantākos muzeja priekšmetus.

Nodarbības notika muzejā un Vecrīgas ielās. Skolēni iepazinušies ar arheoloģiskajiem atradumiem un izsekoja senās upes liktenim, izstaigājot ielas, kuru vietā kādreiz tecējusi Rīdzene. Mums bija iespēja apmeklēt Vecrīgas baznīcas, tostarp arī Domas baznīcu.

Skolēnu atsauksmes:

"Apmeklējot muzeju, ieguvu daudz informācijas par Rīgas vēsturi. Bija interesanti apskatīt un uzzināt kā dzīvoja un strādāja rīdzinieki." (Tatjana Rimicāne, 9. klase)

"Man patika šis muzejs. Bija interesanti atbildēt uz jautājumiem un apskatīt muzeja ekspozīcijas. Es ieguvu priekšstatu par viduslaiku bruņniecību, krusta kariem, bruņinieku ordeņiem Eiropā un Latvijā. Kā notika bruņinieku iesvētīšana, kādas bruņas un ieročus tie lietoja." (Jānis Grets, 6. klase)

 

Avots: edu.daugavpilsnovads.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu