Carnikavas novadā rada no putna lidojuma skatāmu sveicienu Latvijai simtgadē

20.06.2018.

Sagaidot Latvijas simtgadi, Carnikavas novada iedzīvotāji, uzņēmēji, sportisti, skolēni, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas, kā arī mākslinieciskie kolektīvi, atsaucoties Carnikavas novada tautas nama “Ozolaine” aicinājumam, piedalījās Latvijas valsts simtgadei veltītā akcijā “Piejūras sapņi”. Tās laikā pavasarī tika veidoti novada sveicieni Latvijai – no putna lidojuma tveramas zīmes un raksti.

Carnikavas novads ir Pierīgas dabas pērle – te savu skrējienu uz jūru noslēdz Gauja, veidojot vienu no Latvijas ainavu dārgumiem – Gaujas grīvu. Tāpat Carnikavas novadā ir brīnumskaisti ezeri un aizsargājami piejūras meži, un visā piekrastes garumā izvietojušies ciemi, kas rimti iekļaujas piejūras dabas ainavā. Skaista ir ne tikai daba, bet arī cilvēki, kas šeit dzīvo.

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, sakot paldies par iespēju dzīvot, mācīties, radīt, strādāt, sportot, atpūsties un piepildīt savus sapņus šajā sakaistajā vietā, novada ļaudis radījuši kopumā 27 sveicienus, kas iemūžināti no putna lidojuma.

Zibakcijā “Piejūras sapņi” piedalījās Carnikavas pamatskola, Carnikavas Mūzikas un Mākslas skola, Carnikavas Novadpētniecības centrs, pirmskolas izglītības iestāde “Riekstiņš”, Carnikavas novada pašvaldība, Carnikavas zvejnieki, vasaras restorāns “Lila Mare”, zirgu stallis “Ekvi”, veikparks “Hi Wake”, novada un apkārtnes nūjošanas entuziasti, velobraucēji un supotāji, biedrība “Dog Sport Carnikava”, SPA “Pelikāns”, kā arī studija “Infinity BOX” un māksliniece Indra Sproģe, māksliniece Gundega Ostenberga, biedrība “Nākotnes iela”, improvizācijas teātris “PLIT”, TLMS “Auseklītis”, Carnikavas novada deju kolektīvi “Arnika”, “Tacis”, “Dālderītis” un “Abi divi”, folkloras kopa “Cēlāji”, teātra studija “Nagla”, senioru biedrība “Senči” un Kalngales senioru biedrība “Paeglis”.

Par atbalstu akcijas īstenošanā tautas nams “Ozolaine” pateicas video operatoriem Fricim Zaržeckim un Filipam Zaržeckim, montāžas autoram Madim Krūzem, kā arī zibakcijas īstenotājiem Arturam Jākobsonam, Elīnai Klidžānei, Arnitai Kampānei, Inai Melkinai, Aijai Didrihsonei, Vitai Lejniecei, Sarmim Ozoliņam, Arnim Rozītim, Ievai Liniņai, Evijai Allenai, Artai Deniņai, Ilzei Tjarvei, Maijai Sarkanei, Olgai Rinkus, Zanei Ulmanei, Guntai Špīsei, Jānim Preciniekam, Anitai Preciniecei, Anitai Vestmanei, Marinai Žagatai, Mudrītei Grundulei, Jurim Kozlovskim, Atis Bogomazovam, Jānim Zalpēterim, Kārlim Putniņam.

Informāciju sagatavoja:
Agnija Saprovska, Carnikavas tautas nama “Ozolaine” vadītājas vietniece.
Tālr.: 29541105, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .
kultura.carnikava.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu