Čehijas Nacionālajā bibliotēkā atklāj izstādi "Horizonts – Latvija svin 100 gadus"

10.02.2020.

2020. gada 6. februārī Latvijas vēstniecība kopā ar Čehijas un Latvijas partneriem Čehijas Nacionālajā bibliotēkā atklāja foto izstādi "Horizonti – Latvija svin 100 gadus".

Izstādes ekspozīcijā ir iekļauti attēli no Latvijas nacionālās bibliotēkas (LNB) krājuma "Latvijas ainavu dārgumi" un tie izceļ mūsu valsts arhitektūru, vēsturiskos attēlus un Latvijas skaistākās ainavas.

Foto: Latvijas vēstniecība Čehijā

Vēstniece Gunta Pastore, uzrunājot klātesošos, pateicās Čehijas Nacionālajai bibliotēkai un Latvijas Nacionālajai bibliotēkai par sadarbību izstādes izveidē. Vēstniece pauda gandarījumu par abu nacionālo bibliotēku lielisko ilgtermiņa sadarbību, uzsverot, ka tikpat lieliskas ir arī attiecības starp abām mūsu valstīm, Latviju un Čehiju, kopumā.

Čehijas Nacionālās bibliotēkas ģenerāldirektors Martins Kocanda (Martin Kocanda) un LNB Speciālo krājumu departamenta direktore Dagnija Baltiņa savās uzrunās pauda prieku par abu bibliotēku teicamo sadarbību un foto izstādi Prāgā par godu Latvijas valsts simtgadei.

Pasākumu ar vijoles spēli kuplināja Nāhodas pilsētas mūzikas skolas audzēknis, starptautisku konkursu laureāts Vilēms Jirsa (Vilém Jirsa). Nāhoda ir Bauskas sadraudzības pilsēta un tieši Nāhodas mūzikas skolas orķestris sniedza koncertu Prāgā par godu Latvijas simtgades svinībām 2018. gada novembrī.  

Foto: Latvijas vēstniecība Čehijā

Izstādi "Horizonts" apmeklēja Čehijas kultūras darbinieki, mediju pārstāvji, Čehijas Nacionālās bibliotēkas sadarbības partneri, mācībspēki, studenti, Latvijas draugi, diaspora un diplomātiskais korpuss. Izstāde ir daļa no Ārlietu ministrijas un LNB Latvijas simtgadei veltītās publiskās diplomātijas programmas. Tā aplūkojama līdz šī gada 28. martam.

LNB Speciālo krājumu departamenta direktore Dagnija Baltiņa un Komunikācijas departamenta direktore Ieva Gundare vizītē Prāgā tikās arī Čehijas Nacionālās bibliotēkas vadību, kā arī apmeklēja Nacionālo Tehnisko bibliotēku, kas ir otrs svarīgākais LNB sadarbības partneris Čehijā.

 

Avots: www.mfa.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu