Cēsis aicina dalīties ar 4. maija atmiņu stāstiem

24.04.2020.

Lai godinātu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu, saistoši veidotu valstisko apziņu un koptu vēsturisko atmiņu, Cēsu novada pašvaldība, "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs" un Cēsu Vēstures un mākslas muzejs aicina Cēsu novada un tuvējās apkārtnes iedzīvotājus dalīties ar atmiņu stāstiem par 1990. gada 4. maiju.

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, stāstu ievākšana notiks elektroniski, un īpaši atlasītu saistošāko stāstu publicēšana paredzēta Cēsu Facebook, Twitter, Instagram un Draugiem.lv profilos. Lai tos iesūtītu, lūdzam rakstīt uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! . Vienlaikus katrs pats aicināts publicēt savu, savu vecāku, vecvecāku vai kāda cita tuva cilvēka stāstu savos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #mans4maijs.

Stāsta veidošanai aicinām atrast kādu stāsta varoņa tā laika perioda fotogrāfiju, ko publicēt kopā ar atbildēm uz četriem jautājumiem par 4. maiju:

  1. Kur atradies un ko darīji Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas brīdī?
  2. Kādas bija Tavas sajūtas tieši pirms un tieši pēc 1990.gada 4.maija?
  3. Kā, Tavuprāt, Latvija izmainījusies pēdējos 30 gados?
  4. Ko Tu novēlētu Latvijai nākamajos 30 gados?

Kā pirmo atmiņu stāstu Cēsis publicēs cēsnieka Jāņa Endeles piedzīvoto 1990. gada 4. maijā, kā vienam no LPSR Augstākās Padomes deputātiem balsojot par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Gados jaunākie cēsnieki īpaši aicināti intervēt savus vecākos tuviniekus un intervijas publicēt, lai saglabātu viņu liecības par notikumiem pirms trīs desmitgadēm.

Vienlaikus vēsturiski nozīmīgākie atmiņu stāsti, kas būs atsūtīti uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , tiks uzņemti Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumā.

Tāpat, lai padarītu 4. maija baltā galdauta svētkus īpašākus, "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs" laika posmā no 4. maija līdz 10. maijam padarīs brīvai straumēšanai pieejamu īpaša koncerta ierakstu, kas tiks izziņots cesis.lv un Cēsu sociālo tīklu kontos.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu