Cēsīs radīta dāvana Latvijas valstij simtgadē - galda spēle "Latvijai 100"

24.10.2017.

Cēsu pilsēta Latvijai valsts simtgadē radījusi dāvanu - galda spēli "Latvijai 100". Spēle ir rosinājums izzināt nozīmīgus notikumus un personības, kas veidojuši Latvijas gadsimtu kopš 1918. gada.

Spēles prezentācijā 18. oktobrī Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Izstāžu namā pirmie to izspēlēja mākslinieki - Raitis Jelevičs un mazie cēsinieki, Rūta Jeleviča, Ansis Fogelis un Jānis Namejs Brūveris. Spēles atklāšanas pasākumā galda spēles saņēma visas Cēsu pilsētas un novada skolas - tā būs labs palīgs skolēniem vienkāršā veidā iegaumēt svarīgus valsts pastāvēšanas un attīstības faktus. Gadu notikumos aptvertas dažādas tēmas: politika, kultūra, sports, māksla, ekonomika.

FOTO NO SPĒLES PREZENTĀCIJAS

Spēle veidota kā stāsts par Latvijas valsts mūžu, tā palīdz uzzināt un atcerēties notikumus kas valstī notikuši pirmo reizi, kas ietekmējuši iedzīvotāju labklājību un ģimeņu likteņus. Tā raisa sarunas paaudžu vidū, aicina domāt - kāda ir mana Latvija un kādu dāvanu gatavoju savai Latvijai.

Spēle var kļūt par lielisku dāvana draugiem Latvijā un ārpus tās. Galda spēli „Latvijai 100” varēs iegādāties Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Apmeklētāju centrā - valsts svētku mēnesī no 1. novembra līdz 30. novembrim īpaša cena – EUR 25.00.

Galda spēli veidojis Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Idejas autore Evita Muceniece, spēles mākslinieks Raitis Jelevičs, dizainā ietvertās uzlecošās saules autore Rūta Jeleviča, lietus mākoņu autori Ansis Fogelis un Jānis Namejs Brūveris, latviešu valodas skolotāja Lelde Leja.

Latvijas valsts simtgadē ar daudzveidīgiem notikumiem atzīmējam valsts simto dzimšanas dienu, stāstām Latvijas stāstu un veidojam nākotnes Latviju. Galda spēle „Latvijai 100” ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu