Cēsu kaujām 98

15.06.2017.

Jau drīz svinēsim Cēsu kauju 98.gadadienu. Pieminot šo spilgto varonības un uzdrīkstēšanās posmu mūsu tautas vēsturē, aicinām 22.jūnijā plkst.15.00 nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa Vienības laukumā, bet pēcāk iejusties teju 100 gadus senajos militārās uzvaras notikumos palīdzēs Cēsu kauju rekonstrukcija.

Rekonstrukciju Pirtsupītes gravā pretī Cēsu Pils parkam veidos kauju klubs ”Latviešu karavīrs”. Tajā piedalīsies vairāk nekā 50 dalībnieku un tā ilgs aptuveni 20 minūtes. Kā stāsta idejas autors un rekonstrukcijas organizētājs Renārs Sproģis, šogad kauju laikā tiks izmantots vairāk pirotehnikas, kas rekonstrukciju padarīs skatītājiem krāšņāku.

Tāpat atnākušajiem būs iespēja klausīties Cēsu kauju dalībnieku atmiņu stāstu ierakstus un noskatīties dokumentālo filmu par Latvijas skolēnu dalību Brīvības cīņās.

Savukārt īpašā koncertprogrammā plkst.15.30 latviešu karavīru dziedātās dziesmas izpildīs vīru kopa “Vilki”.

Ar pasākuma programmu iepazīsties ŠEIT.

Cēsu muzejs arī sagatavojis aizraujošu orientēšanās spēli “Sajūti Cēsu kaujas!”, kurā īpaši aicinātas piedalīties ģimenes. Spēles dalībniekiem būs jāveic gan praktiski uzdevumi, gan jāatbild uz jautājumiem, iepazīstoties ar Cēsu kauju laika liecībām atmiņu stāstos. Veiksmīgākajiem aizraujoša balva – izbraukums ar patruļkuģi “Cēsis”. Spēles sākums Cēsu Pils parkā jau plkst.11.00.

Orientēšanās spēles programma skatāma ŠEIT.

Tāpat no plkst.14.00 līdz plkst.17.00 Cēsu Pils parkā būs ​skatāma Cēsu Vēstures un mākslas muzeja veidotā izstāde par Cēsu kauju norisi. Tajā būs iespēja arī noskatīties dokumentālo filmu “Jaunatne Latvijas brīvības cīņās” un noklausīties Cēsu kauju dalībnieku atmiņu stāstus. Muzeja darbinieki atbildēs uz apmeklētāju jautājumiem par Cēsu skolnieku rotu un Cēsu kauju norisi.

Dienas noslēgumā, no plkst.20.00, Cēsu Pils parkā notiks latviešu tautas deju koncerts “Kad balti mākoņi līgo” un zaļumballe.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pasākuma laikā noteikti satiksmes ierobežojumi. Ar tiem iepazīsties ŠEIT.

Pasākums notiek Cēsu pašvaldības Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Avots: www.cesis.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu