Cognizant dāvina simtgadē izglītojošu tiešsaistes spēli “100-gades programmēšanas stunda"

05.10.2018.

5. oktobrī, svinīgā pasākumā viens no pasaulē vadošajiem informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumiem Cognizant, kas šogad atvēris centru Rīgā, pasniedza dāvanu Latvijai simtgadē – izglītojošu programmēšanas spēli “100-gades programmēšanas stunda.”

Šī ir bezmaksas tiešsaistē pieejama spēle visiem, kuri vēlas iepazīties ar programmēšanas pamatiem un atjaunot vienlaicīgi zināšanas par Latvijas vēstures notikumiem un personībām.

Svinīgajā pasākumā ar uzrunām uzstājās Cognizant Latvija vadītājs Kims Leandersons, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta un programmēšanas skolas Learn IT līdzdibinātāja Linda Sinka.

Kim Leandersson, Linda Pavļuta, Linda Sinka

Cognziant veidotās spēles mērķis ir saistošā veidā veicināt digitālo pratību Latvijas skolēnu un citu interesentu vidū. Pasaules ekonomikas foruma ziņojumā norādīts, ka bērni, kas tagad uzsāk skolas gaitas strādās pilnīgi jaunās profesijās, kuras vēl nav radušās. Problēmu risināšana, kritiskā domāšana un radošums ir tās prasmes, kuras bērnam māca programmēšana un arī šī spēle. Cognizant saredz, ka jau pārskatāmā nākotnē veidosies jaunas profesijas un digitālā pratība būs tām pamatā.

“Latvijas valsts simtgades programmu veidojam visi kopā – mazas idejas no Latvijas novadiem un tautiešiem pasaulē saliekam kopā daudzveidīgās, interesantās un unikālās Latvijas lielajai jubilejai veltītās svinībās. Tieši tāpat kā programmēšanas spēle sastāv no maziem gabaliņiem un kodiem, Latvijas valsts simtgadē savijas Latvijas vēsture, tagadne un nākotne. Liels prieks, ka spēle gan izglīto un attīsta prasmes, gan ir sasniedzama ikvienam interesentam no jebkuras vietas pasaulē, ” savā uzrunā pauda Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta.

“Spēle palīdz bērniem un jauniešiem saistošā veidā veidot izpratni par programmēšanas pamatiem. 10 uzdevumos katram ir iespēja ne tikai iepazīties ar Javascript koda pamatiem, bet arī atsvaidzināt zināšanas par Latvijai svarīgiem notikumiem un cilvēkiem. Tāpēc aicinām ikvienu, neatkarīgi no priekšzināšanu līmeņa spēlēt, mācīt citus un uzņemt savās telpās spēlēt gribētājus. Ticu, ka jo agrāk bērni iepazīsies ar programmēšanas pamatprincipiem, jo veiksmīgāki un zinošāki dažādu jomu speciālisti, viņi būs nākotnē” skaidro programmēšanas skolas Learn IT līdzdibinātāja Linda Sinka.

Spēli meklē saitē: www.100gadesstunda.lv

Jau nākamnedēļ Eiropā un citur pasaulē tiek atzīmēta Programmēšanas nedēļa, kuras ietvaros aicinām rīkot pasākumus spēlējot spēli “100-gades programmēšanas stunda” kopā! codeweek.eu.

 

Papildu informācija: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!  | Tel. 29375689

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu