Daugavpils medicīnas koledžā atklāta ekspozīcija “Mani Latvijas stāsti"

15.03.2019.

Daugavpils Universitātes aģentūra “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” Latvijas valsts simtgadē sarūpēja dāvanu visai pilsētai, atklājot pastāvīgo ekspozīciju, kas sniedz ieskatu Latvijas vēstures līkločos no neatkarības iegūšanas līdz mūsdienām, un ļauj ne vien pieskarties vēsturei, bet arī izjust patiesu latviskuma garu.

Ekspozīcijas nosaukums ir ļoti simbolisks, skaists un patriotisks - “Mani Latvijas stāsti”.  Jaunā ekspozīcija papildina jau esošo - Medicīnas vēstures ekspozīciju, kas atrodas blakus telpā un jau ir kļuvusi par populāru tūrisma vietu Daugavpilī.

Ekspozīcijas - “Mani Latvijas stāsti” centrālais elements ir lelle Laime, kura ar savdabīgu un labestīgu skatienu vēro katru ekspozīcijas apmeklētāju.

Radoša procesa rezultātā tapa mājīga ekspozīcija, kurā ir apkopoti tautas lietišķās mākslas priekšmeti no koledžas fondiem, privātajām kolekcijām un dāvinājumi.

Patīkamu auru un senatnes pieskaņu izstaro katrs ekspozīcijas priekšmets un lieta: māla trauki un vāzes, māla un koka svečturi, koka sadzīves priekšmeti ar latvju rakstu zīmēm. Daudzveidīgie rokdarbi, adījumi un tamborējumi rada mājīguma sajūtu. To papildina rokdarbu grāmatu kolekcija ar dažādajiem adījumu rakstiem. Te var aplūkot senatnīgo vērpjamo ratiņu, kura dūkšana daudziem ir pazīstama, un joprojām darbojošās, vairāk kā gadsimtu vecās koka stelles, ko izmantoja gobelēnu, paklāju, sienas segu un spilvenu aušanai, un ekspozīcijas darbinieki parādīs kā tās darbojas. Vecais ozolkoka skapis ar kokgriezumiem piešķir ekspozīcijai senatnīgo noskaņu. 

Ekspozīcijas telpās mieru, līdzsvaru un emocionālo baudījumu apmeklētājiem sniedz mākslinieces Anitas Karpenko gleznu izstāde “Latgales ainavas”. Šīs gleznas kalpo par savdabīgu logu uz dabas pasauli. Lūkojoties tajās, apmeklētājs kaut uz mirkli spēj aizmirst steigu un ļauties dabas skatu valdzinājumam, kas ir sava veida vizuālā terapija.

Cēli skan mūsu moto: mūsu pamats ir tradīcijas, mūsu spēks ir pieredze, mūsu vērtība ir zināšanas.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu