DZIESMU UN DEJU SVĒTKI: 2. jūlijs

02.07.2018.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku otrajā dienā notiks Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanai un attīstībai veltīta pasaules latviešu konference, skatuvisko deju koncerts „Vēl simts gadu dejai”, senioru koru koncerts "Margodama saule lēca", bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncerts, labāko Latvijas vokālo ansambļu finālsacensības, amatierteātru parāde, Pasaules latviešu dienu deju un folkloras kopu koncerts „Cilvēks. Mūžs. DIMD!” un danču vakars ar ārvalstu latviešu folkloras kopām.

Foto: Aivars Liepiņš

Plkst. 10.00 – 16.00 Rīgas Latviešu Biedrības namā ar konferenci „Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai. Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšana un attīstība” tiks godināta Pasaules latviešu diena. Šogad, Latvijas 100. dzimšanas dienā, ikgadējās konferences tēma ir Dziesmu un deju svētki, kas apvieno latviešus visā pasaulē. Dienas kārtībā lekcijas, referāti un paneļdiskusijas par Dziesmu un deju svētku vēsturi, nākotni un tradīcijas attīstību Latvijā un ārvalstīs.

No 2. līdz 8. jūlijam Rīgas Latviešu biedrības nama telpās būs apskatāma arī izstāde “Latviešu Dziesmu svētki ārpus Latvijas”, kas atspoguļos to norisi no 1946. gada līdz mūsdienām Ziemeļamerikā, Austrālijā un Eiropā. Ekspozīcijas pamatā – fotogrāfijas no privātiem un Latvijas muzeju arhīviem un svētku dalībnieku citāti. Izstādi veidojis muzejs un pētniecības centrs “Latvieši Pasaulē”.

Tiešraide: youtube.com/dziesmusvetkiLV

Plkst. 16.00 un plkst. 20.00 Arēnā Rīga notiks Latvijas skatuviskās dejas koncerts „Vēl simts gadu dejai”. Kā rodas un kas rada latviešu skatuvisko deju? Atbildes uz šo jautājumu koncerta apmeklētāji varēs rast, ieskatoties horeogrāfu dzīves gājumā un radītajās dejās un izzinot, kā dejas raksts sasaucas personību, laikmetu un iedvesmas avotiem. Koncertā iekļautas 17 horeogrāfu – Aijas Baumanes, Agra Daņiļeviča, Ilmāra Dreļa, Jāņa Ērgļa, Taigas Ludboržas, Imanta Magones, Ilzes Mažānes, Artas Melnalksnes, Viļa Ozola, Jāņa Purviņa, Guntas Skujas, Alfrēda Spuras, Harija Sūnas, Ulda Šteina, Helēnas Tangijevas-Birznieces, Ulda Žagatas un diasporas horeogrāfa Viļņa Birnbauma – dejas, ko skatītājiem atklās vairāk nekā 1300 dejotāju.

Tiešraide: no plkst.20.00 - replay.lv, no plkst.21:10 – LTV 1, visiemltv.lv

Plkst. 18.00 – 20.00 Esplanādē ikviens aicināts uz senioru koru koncertu “Margodama saule lēca”. Tā vadmotīvs – Dzīves svinēšana dziesmā. Dažādu laiku dziesmas par sauli, zemi un mums pašiem izdziedās Latvijas senioru koru 1000 dziedātāju kopkoris.  Kā saule rotaļājas gaismas mežģīnēs Latvijas ozolu zarotnē, tā dziesma savij kopā dažādas paaudzes un Latviju likteņu līkločos. Koncerta mākslinieciskie vadītāji – Daiga Galeja un Bruno Cabulis.

Plkst. 10.30 – 14.00 Vērmanes dārzā notiks Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncerts, kurā piedalīsies 14 bērnu un jauniešu vokālie ansambļi – Valsts izglītības satura centra rīkotā vokālās mūzikas konkursa „Balsis 2018” laureāti, katrs ar 15–20 minūšu garu programmu.

Plkst. 11.00 – 21.00 Mazo ģildi pieskandinās labākie Latvijas vokālie ansambļi. Finālsacensības sieviešu, vīru, jaukto, senioru un pusprofesionālo vokālo ansambļu kategorijās vērtēs starptautiska žūrija.

Plkst. 14.00 – 21.30 Vērmanes dārzā būs skatāmas latviešu amatierteātru izrādes – Ādolfa Alunāna lugu iestudējumi. Pirmajam profesionālajam latviešu aktierim, režisoram, dramaturgam, latviešu teātra pamatlicējam Ādolfam Alunānam šogad tiek svinēta 170.  dzimšanas diena. Viņa darbu iestudējumi Latvijas un latviešu diasporas amatierteātros ir veltījums latviešu teātra tēvam. Visas dienas garumā Vērmanes dārzā būs skatāmi apmēram 15 iestudējumi. 

Plkst. 19.30–21.00 Rīgas Latviešu Biedrības namā notiks Pasaules latviešu dienu deju un folkloras kopu koncerts „Cilvēks. Mūžs. DIMD!” Koncerta programmā – darbi no pēdējos gados ārzemēs notikušo latviešu Dziesmu un deju svētkiem, kolektīvu iemīļotās dejas, dziesmas, jaundarbi, kā arī XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku repertuārs. Koncertā piedalīsies vairāk nekā 1000 dalībnieku, un tas būs skatāms tiešraidē REPLAY.LV un VISIEMLTV.LV, kā arī atkārtojumā 4. jūlijā plkst. 21.15 LTV1.

Tiešraide: plkst. 19:30 replay.lvvisiemltv.lv

LTV 1: 4. jūlijā plkst. 21:15

Plkst. 21.30 – 23.00 Vērmanes dārzā Pasaules latviešu dienas noslēgumā ārvalstu latviešu folkloras kopas visus interesentus aicinās uz Danču vakaru. Dančus vadīs, ierādīs un muzicēs folkloras kopa KOKĻU ZAPTE (Lielbritānija), Luksemburgas latviešu folkloras kopa DZĒRVES un Ziemeļanglijas latviešu folkloras kopa DŪDALNIEKI (Lielbritānija). 

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio un Circle K Latvia.

Papildu informācija:
Inga Vasiļjeva
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
29276111
www.dziesmusvetki.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu