DZIESMU UN DEJU SVĒTKI. 30. jūnijs: koru konkursa fināls “Dziesmu kari”

29.06.2018.

30. jūnijā no plkst. 10:00 Latvijas Universitātes Lielajā Aulā notiks XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koru konkursa fināls „Dziesmu kari” (bezmaksas pasākums) un deju koncerta “Vēl simts gadu dejai” pirmais mēģinājums.

Latvijas labāko amatierkoru finālsacensības norisināsies jaukto, vīru, sieviešu, kā arī senioru koru kategorijās. „Dziesmu karu” rezultāti tiks paziņoti uzreiz pēc sacensībām, klātesot visiem dalībniekiem un raisot neaizmirstamas emocijas.

Saskaņā ar pusfināla žūrijas lēmumu dalībai Dziesmu karos izvirzīti 34 kori:

• 20 jauktie kori (Sola, Kamēr..., Balsis, Maska, Vēja balss, Juventus, Rīga, Venstpils, Pa saulei, Jasmīnas koris, Cēsu pils koris, Assumpta, Laiks, Vivere, Daugava, Emīla Dārziņa jauktais koris, Austrums, Aura, Atvars, Anima);

• 6 vīru kori (FRA-CHO-RI, Forte, Graidi, Tēvzeme, Dziedonis, Gaudeamus);

• 8 sieviešu kori (Spīgo, Venda, Ausma, Minjona, Balta, Rūta, Dzintars, Atbalss)

Koru uzstāšanās secība

“Dziesmu karu” programma

Finālā korus vērtēs starptautiska žūrija – diriģenti Mārtiņš Ozoliņš un Sigvards Kļava, komponisti Selga Mence un Uģis Prauliņš, kā arī komponists un diriģents Vaclovs Augstins (Lietuva), diriģents Kari Turunens (Somija). Kopumā dalībai “Dziesmu karos” izvirzīti 39 kori – tiks noskaidroti labākie Latvijas amatierkori jaukto, vīru, sievu un senioru koru grupā. Senioru grupā sacentīsies 5 kori, kuri dalībai finālam tika izvirzīti uzreiz pēc skašu rezultātiem.

Dziesmu kari” būs skatāmi LTV 7 (senioru, vīru un sieviešu kori), replay.lv, visiemltv.lv. Pateicoties tehnoloģiskajam atbalstam no Samsung, Dziesmu karus būs iespējams skatīties arī uz lielā ekrāna Brīvīvas laukumā.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio un Circle K Latvia.

Papildu informācija:
Inga Vasiļjeva
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
29276111
www.dziesmusvetki.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu