DZIESMU UN DEJU SVĒTKI: 6. jūlijs

06.07.2018.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku sestajā dienā, 6. jūlijā, notiks deju lieluzvedums “Māras zeme”, pūtēju orķestru Dižkoncerts, bērnu vokālo ansambļu muzikālais uzvedums “Vilkam tāda dvēselīt’”, kokļu mūzikas nakts  koncerts “Skaņu raksti”, Kapelu maratons un Latvijas amatierteātru izrādes.

Foto: Aivars Liepiņš

Plkst. 17.00 Esplanādē skanēs pūtēju orķestru Dižkoncerts.

Jau kopš 2003. gada, kad tika iedibināta pūtēju orķestru Dižkoncerta tradīcija, šis notikums ikreiz pārsteidz ar jauniem izteiksmes līdzekļiem un kvalitatīvām inovācijām. Šoreiz Dižkoncerts notiks Esplanādē – vietā, kur 20. gadsimta sākumā izskanējuši vairāki Dziesmu svētku koncerti. Piecarpus stundas garajā koncerta programmā iekļauta tikai latviešu komponistu oriģinālmūzika, aranžējumi un tautas dziesmu apdares, ko spēlēs Latvijas novadu apvienotie pūtēju orķestri, bet noslēguma daļā – dižorķestris ar 500 pūtēju orķestru dalībniekiem. Virsdiriģenti: Raitis Ašmanis, Guntis Kumačevs, Artūrs Maculēvičs, Jānis Puriņš, Egons Salmanis un Pēteris Vilks, mākslinieciskais vadītājs – Jānis Puriņš, režisors – Juris Jonelis.

Koncertu iespējams skatīties tiešraidē REPLAY.LV un VISIEMLTV.LV, kā arī plkst. 21.10 LTV1.

Tiešraidi varēs klausīties Latvijas Radio 3 

Plkst. 19.00 Dailes teātra Lielo zāli pieskandinās Dziesmu svētku jaunāko dalībnieku balsis bērnu vokālo ansambļu muzikālajā uzvedumā „Vilkam tāda dvēselīt`”.

Bērnu vokālie ansambļi no visas Latvijas izdziedās stāstu par divām atšķirīgām pasaulēm – cilvēkiem un vilkiem, par attiecībām, cilvēcību un vēlmi sadzirdēt sevi un citus. Koncerta muzikālo noformējumu radījuši komponisti Andris Sējāns un Reinis Sējāns, bet programmā –  oriģināldziesmas, instrumentāli jaundarbi, kā arī intermēdijas – uzveduma sižetu un caurviju darbību atspoguļojoši jaundarbi. Uzvedumā piedalīsies bērnu vokālie ansambļi no Balviem, Limbažiem, Daugavpils, Lielvārdes, Līvāniem, Valmieras, Ķekavas, Ventspils, Ogres un Rīgas. Koncerta mākslinieciskā vadītāja – Sanita Sējāne.

Koncertu varēs vērot LMT STRAUMES pārraidē.

Plkst. 22.00 Daugavas stadionā notiks deju lieluzvedums „Māras zeme”.

Vairāk nekā 18 000 visu paaudžu dejotāju izdejos mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas Republikas simtgades svinībām. Caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu četros nosacīti izveidotos tautas vēstures posmos tiks iezīmēta tautas dejas un dziesmas ciešā saikne ar cilvēka mūža ritumu un viņa laiku, bet katras daļas centrā īpašā aranžējumā būs sadzirdami arī Dziesmu svētku repertuāra motīvi. Uzvedumā skanēs grupu „Iļgi”, „Auļi” mūzika, kā arī  Jura Kulakova mūzika Kristapa Krievkalna aranžējumā un latviešu tautas mūzika Jura Vaivoda aranžējumā.

Virsvadītāji: Agris Daņiļevičs, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Zanda Mūrniece, Jānis Purviņš, Gunta Skuja, debitantes – Dagmāra Bārbale, Selga Apse (Kanāda). Goda virsvadītāji: Ieva Adāviča, Marga Apsīte, Taisa Aruma, Skaidrīte Darius (Austrālija), Elga Drulle, Ingrīda Edīte Saulīte, Rita Spalva, Uldis Šteins. Mākslinieciskie vadītāji – Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, režisors – Elmārs Seņkovs, scenogrāfs – Reinis Suhanovs.

Plkst. 22.00 Rīgas Domā notiks kokļu mūzikas nakts koncerts “Skaņu raksti”.

Klausītājiem būs iespēja dzirdēt Latvijas koklētāju ansambļu, duetu un solistu daudzveidīgo spēli, kas koncerta noslēgumā izaugs līdz 120 koklētāju liela apvienotā ansambļa skanējumam.

Programmā iekļauta augstvērtīga latviešu komponistu oriģinālmūzika un latviešu tautas dziesmu apdares koklei. Koncerta skaņu rakstu paleti bagātinās kompozīcijas, kur koklēm pievienosies arī citi instrumenti – flauta, saksofons, vijole, ērģeles, kā arī cilvēka balss. Koncerta mākslinieciskā vadītāja – Anda Eglīte.

Koncertu iespējams skatīties LMT STRAUMES tiešraidē.

Plkst. 11.00 – 00.00 Vērmanes dārzā notiks Kapelu maratons.

Latvijas instrumentālās tautas mūzikas grupas – tautas mūzikas ansambļi, folkloras, postfolkloras un sadzīves mūzikas kapelas – uz vairākām skatuvēm atskaņos dažādu stilu tautas mūzikas mākslinieciskās apdares un interpretācijas. Pasākumu papildinās diasporas deju kopu priekšnesumi, un arī apmeklētājiem dienas gaitā būs iespēja iesaistīties tautiskos dančos vai iejusties īstas lauku zaļumballes noskaņās.

Plkst. 12.00 – 22.30 Dailes teātra Mazajā zālē un Kamerzālē notiks Latvijas amatierteātru izrādes.

Amatierteātru dalībai Dziesmu svētkos ir senas tradīcijas – jau IV Vispārējos latviešu Dziesmu un mūzikas svētkos Jelgavā piedalījušies biedrību teātru kolektīvi. Dienas laikā būs iespēja noskatīties vairāk nekā 10 latviešu autoru darbu iestudējumu labāko amatierteātru interpretācijā.

Izrādes būs skatāmas LMT STRAUMES pārraidē. 

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio un Circle K Latvia.

Papildu informācija:
Inga Vasiļjeva
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
29276111
www.dziesmusvetki.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu