Festivālā "Staro Rīga" uz Pulvertoņa būs skatāma gaismas projekcija "Varoņu simtgade"

14.11.2019.

Atzīmējot Neatkarības kara un Latvijas armijas simtgadi, Aizsardzības ministrija festivāla "Staro Rīga" ietvaros aicina apskatīt gaismas projekciju "Varoņu simtgade", kas būs vērojama uz Pulvertorņa no 15. līdz 18. novembrim. 

Gaismas projekcijas "Varoņu simtgade" pamatā ir laika ritējums, kas parāda karavīru drosmi un varonību 100 gadu laikā, kā arī sabiedrības gatavību iestāties par savas valsts aizsardzību toreiz un tagad.

Projekciju veidos četri stāstījumi, kuri vēstīs par Neatkarības kara sākumu un beigām, Zemessardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Katrā no četriem posmiem skatītāju ievedīs stilizēta “laika mašīna”.

Vērojot gaismas projekciju "Varoņu simtgade", varēs uzzināt par Latvijas armijas vēsturē nozīmīgiem notikumiem un Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstību šodien. Tāpat šis gaismas stāsts ļaus pārliecināties par to, ka ikviens esam valsts aizsardzības daļa un ka kopīgiem spēkiem varējām, varam un varēsim aizsargāt Latviju.

Piedāvājot Latvijas armijas simtgadei veltīto gaismas projekciju, Aizsardzības ministrija festivālā "Staro Rīga" šogad piedalīsies pirmo reizi. Gaismas projekcija tapusi sadarbībā ar video producentu Rihardu Gēci, piedaloties datorgrafiķim Naurim Ašenkampfam un scenāristam Ingum Jostam. 

Gaismas projekcija "Varoņu simtgade" būs skatāma festivāla "Staro Rīga" norises laikā, no 15. līdz 18. novembrim, no plkst. 17.00 līdz 23.00 Smilšu ielā 20, Rīgā. 

Šogad starptautiskais gaismas festivāls "Staro Rīga" norisināsies divpadsmito reizi, un tā tēma būs 4D jeb gaismas mākslas četras dimensijas – laiks, telpa, cilvēks un gaisma, ko festivāla mākslinieki interpretējuši, katrs vadoties pēc savas radošās ieceres.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu