Filmas "BILLE" izrādīšanas tiesības iegādājusies TV grupa "HBO Europe"

07.05.2020.

Filmu studijas DEVIŅI" un režisores Ināras Kolmanes veidotās Simtgades spēlfilmas "BILLE" izrādīšanas tiesības Eiropas valstīm iegādājusies starptautiskā televīzijas un interneta platformu (VOD) grupa "HBO Europe". Šis ir pirmais gadījums, kad kāda Latvijas spēlfilma iegādāta izrādīšanai šajā plašajā televīzijas grupā, kurā ietilpst televīzijas kanāli teju visā Eiropā.

Sadarbojoties ar starptautisko filmu pārdošanas kompāniju TVCO, filma Bille būs pieejama arī televīzijās un interneta platformās Latīņamerikā, Meksikā, Brazīlijā, Ķīnā, Spānijā un citur.

Kadrs no filmas "Bille". Foto: Jānis Deinats

Tāpat filma Bille joprojām ceļo un piedalās starptautiskos filmu festivālos un konkursos, tādējādi kļūstot par vienu no visvairāk ceļojošām Simtgades programmas filmām, kas piedalījusies vairāk nekā 30 festivālos Eiropā, Āzijā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. Balvu kā labākā spēlfilma Bille ieguvusi Starptautiskajā bērnu un jauniešu festivālā Isfahanā, Irānā.

Latvijā Bille skatāma filmu platformā Shortcut un nopērkama DVD formātā.

Režisores Ināras Kolmanes veidotā pilnmetrāžas spēlfilma ieguvusi gan Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma, gan saņēmusi Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu Kilograms Kultūras kategorijā Kino.

Filma tapusi pēc rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna Bille motīviem. Kinodarbs skatītājus ieved 30.gadu Latvijā, kur mazā meitene Bille par spīti grūtajai ikdienai un vecāku mīlestības trūkumam nezaudē dzīvesprieku un apņēmību dzīvē izsisties uz augšu. Titullomu filmā atveido Rūta Kronberga, Billes mammas lomā iejutusies Elīna Vāne, savukārt tēvu spēlē Artūrs Skrastiņš.

Filma tapusi kā Latvijas, Lietuvas un Čehijas kopražojums, pamata finansējumu saņemot Nacionālā Kino centra programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei".

Vairāk par filmu "Bille" var uzzināt, sekojot tīmekļa vietnei www.facebook.com/BilleTheFilm

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu