Ģimenes dienā Dzemdību namā izrādīs virtuālu ģimeņu fotoalbumu un atklās izstādi

15.05.2019.

15.maijā plkst.13.00 Dzemdību nama Baltajā zālē (Miera ielā 45, Rīgā) notiks Ģimenes dienai veltīts pasākums, kurā tiks izrādītas vairāk nekā 130 fotogrāfijas, ko Dzemdību namam iesūtījuši tā apmeklētāji.

Pērn, atzīmējot  Dzemdību nama 70 gadu jubileju un Latvijas valsts simtgadi, iedzīvotāji, kuri paši vai kuru bērni dzimuši Dzemdību namā, tika aicināti iesūtīt fotogrāfijas, kurās dokumentēts mājās došanās brīdis no Dzemdību nama, tā veidojot virtuālu "Ģimenes koku".

Saņemtajās fotogrāfijas līdzās laimīgajām jaunajām ģimenēm redzama arī paša Dzemdību nama vēsture. Piemēram, vecākajā no saņemtajām fotogrāfijām (1973.gads), ģimene stāv pie vecās 3-stāvu ēkas, jo jauno 7-stāvu ēku uzcēla tikai 1978.gadā.

Ģimenes dienas svinību laikā  tiks atklāta arī izstāde par Dzemdību nama vēsturi, kurā būs apskatāmas gan Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvā iegūtas fotogrāfijas un kinožurnāli, gan eksponāti no pagājušā gadsimta Dzemdību nama aprīkojuma, piemēram, tipiska Padomju Savienībā ražota dzemdību gulta, ko vecmātes savulaik dēvēja par "metālisti", gan zīdaiņu redeļu gultiņa, kādas Dzemdību namā vairs neizmanto jau vismaz 20 gadus, u.c.

Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova uzsver, ka visos laikos Dzemdību nams ir bijis pazīstams un nozīmīgs Rīgas zīmols. "Beidzamajos gados Dzemdību nams piedzīvojis ievērojamas pārvērtības – atjaunota fasāde, atklātas mūsdienīgas un komfortablas, pacientu ērtībām pielāgotas telpas, iegādātas vismūsdienīgākās tehnoloģijas, kas ļauj mums lepoties, ka esam valstī lielākā un modernākā dzemdību palīdzības un prenatālās aprūpes iestāde. Daudz strādājam arī pie attieksmes maiņas, par pamatu izvirzot uz pacientu centrētu aprūpes filozofiju. Tomēr, laikam ejot, vēlamies saglabāt arī 70 gadus ilgajā Dzemdību nama pastāvēšanas vēsturē iedibinātās tradīcijas un vērtības, tādēļ Dzemdību namā ierīkosim pastāvīgu ekspozīciju par Dzemdību nama vēsturi, bet Dzemdību nama Facebook profilā turpināsim publiskot akcijā Ģimenes koks iesūtītās fotogrāfijas."

 

Plašāka informācija:
Baiba Auzāne, sabiedrisko attiecību speciāliste
Rīgas Dzemdību nams
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , tālr. 26111423

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu