Gulbenes bibliotēkā notiks saruna ar modes mākslinieci Asnati Smelteri "Mode un Trešā Atmoda"

05.06.2020.

30. jūnijā plkst. 17.30 Gulbenes novada bibliotēkā tiksimies ar modes mākslinieci Asnati Smelteri, lai sarunātos par modi un Trešo Atmodu no modes mākslinieces skatpunkta.

Asnate Smeltere ir viena no pirmajām modelēm, kura Latviju parādīja pasaulei, savukārt jau neatkarīgajā Latvijā izveidoja iecienīto modes zīmolu "Salons A".

2019. gadā izdota viņas grāmata "Piecdesmit gadi Rīgas Modē". Šī grāmata nav visaptveroša Latvijas modes vēsture – tas ir personisks atmiņu stāsts. Grāmata vienlaikus ir arī nozīmīga vēsturiska liecība par modi kā neatņemamu Latvijas kultūras daļu, Asnātes Smelteres atmiņu un pārdomu stāsts par viņas ilgo un veiksmīgo ceļu modes industrijā, kas aizsākās jau 20. gadsimta 60. gados ar modeles gaitām tolaik visā Padomju Savienībā plaši pazīstamajā Rīgas Modeļu namā un žurnālā "Rīgas Modes".

"Meikapa uzklāšanai nereti tika izmantoti pūdernīcas izmēra spogulīši. Reizēm, lūkojoties nelielā, laika zoba apskādētā kādas svešas garderobes spogulī, līdzās ērti savietojās un košākas tapa pat divas sejas. Daudzfunkcionālais vecais RAF busiņš pildīja arī ģērbtuves funkciju, pat gana vēsās rudens dienās. Vai par to kāds kreņķējās? Neatceros gan. Dzīves pavasarī sajūtām ir pavisam cita vērtību skala."

Tā un līdzīgi autore raksturo laikmetu un modi caur pašas pieredzi, runā par notikumiem, kuros pati bijusi klāt, un piemin cilvēkus, kas bijuši nozīmīgi viņas profesionālajā dzīvē.

Pasākumā vietu skaits ierobežots, aicinām iepriekš pieteikties pa tālruni 64471335!

Tikšanās tapusi projekta "Vējaina diena" ietvaros, kur kopā pulcējam Trešās Atmodas lieciniekus, lai par vēsturiskajiem notikumiem runātu interesanti, personiski, sadzīviski, reāli, politiskās peripetijas skaidrojot arī ar mākslas un kultūras starpniecību.

Projekts "Vējaina diena" tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai - 100" atbalstu.

Ar Gulbenes novada bibliotēkas projektu "Vējaina diena" vēlamies mudināt sabiedrību piedzīvot satikšanos ar Trešās Atmodas aculieciniekiem, lai uzturētu interesi par valstiski nozīmīgiem notikumiem un lai radītu tā laika klātesamības sajūtu, kā arī, lai rosinātu apzināt Trešās Atmodas notikumus. 

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu