Iepazīsti Rīgas cirka vēsturi audiostāstos

24.03.2020.

Kā veltījums Latvijas valsts simtgadei un Rīgas cirka 130. dzimšanas dienai 2018. gadā uzsākts projekts "Rīgas cirka stāsti" ar mērķi apzināt to personu loku, kuri ir daļa no Rīgas cirka jaunākās vēstures. "Rīgas cirka stāstos" iespējams iepazīties ar projekta laikā iegūtajām vēstures mutvārdu liecībām un sagatavotajiem attēliem. 

Vērienīgajā Rīgas cirka projektā iemūžināti uniformistu piedzīvojumi, darbs ar kaķu trupu, atmiņas par leģendāro klaunu Rolandu, skats uz cirka arēnu no orķestra balkona un citi atmiņstāsti. Visa 2019. gada garumā Rīgas cirks krājis audiostāstus latviešu un krievu valodā, un Ieva Epnere vairumu stāstnieku ir sabildējusi.

Lasi un klausies Rīgas cirka stāstus cirks.lv/vesture/rigas-cirka-stasti.

Ideja par šo projektu radusies līdz ar Rīgas cirkā pieejamā arhīva dokumentālo materiālu apguvi, izvērtēšanu un personāliju apzināšanu. Tā kā Rīgas cirks šobrīd atrodas pārmaiņu posmā, ceļā uz jaunu darbības modeli, ir īstais laiks pētīt un novērtēt esošo mantojumu un uz tā bāzes radīt laikmetīgas kultūras vērtības. Tā kā līdz šim Rīgas cirka darbība paplašinātā veidā nav bijusi apkopota vienotā resursā, jauns pētījums par šo mākslas jomu ar bagātu audiālo un vizuālo materiālu, kas būtu pieejams plašai sabiedrībai, nenoliedzami iegūs nozīmīgu loma Latvijas skatuves mākslas vēstures izpētē un dokumentēšanā.

Projekts tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai – 100". atbalstu.

 

 

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu