Iniciatīvas "Nacionālo dārgumu jaunatklāšana" aktīvākie dalībnieki viesojas Rīgas pilī

09.10.2017.

2017. gada 9. oktobrī Rīgas pilī ar Latvijas Valsts prezidenta kundzi Ivetu Vējoni, iniciatīvas patronesi, tikās aktīvākie jaunieši, kuri Latvijas valsts simtgades svinību programmā iekļautās iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana’’ otrajā posmā sasniedza vislabākos rezultātus. Iniciatīvas ietvaros līdz pat 2018.gada novembrim skolēniem no Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada ir iespēja apmeklēt ne tikai 20 nacionālās nozīmes objektus, bet arī lokālas nozīmes objektus, veikt tajos uzdevumus, vienlaikus sacenšoties par balvām. 

Jelgavas (vakara) maiņu vidusskolas absolventi

Iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana’’ patronese, Latvijas Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone ielūdza Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas 2016./2017.m.g. 9.c klases jauniešus, kā arī 2017./2018. m.g. 8.b klasi no Ozolnieku vidusskolas un 8.klasi no Kalnciema vidusskolas kopā ar  atbalstītājiem doties ekskursijā pa Rīgas pili un noslēgumā tikties neformālās sarunās pie tējas tases.

Valsts prezidenta kundze, Rīgas pilī tiekoties ar jauniešiem, uzsvēra: “Man ir prieks un lepnums par katru jaunieti, kurš iesaistās šajā iniciatīvā, lai iepazītu un no jauna sev atklātu latviskā mantojuma vērtības. Šis projekts stiprina Latvijas jauniešu patriotismu un vairo lepnumu par piederību mūsu tautai un valstij. Tas ir īpaši būtiski tuvojoties Latvijas simtgadei, jo tikai apzinoties mūsu valsts vērtības un kultūrvēsturisko mantojumu spēsim dot savu ieguldījumu Latvijas turpmākajā attīstībā nākamajās simtgadēs.”

Viesi, kopā ar iniciatīvas patronesi, devās izzinošā un aizraujošā ekskursijā pa atjaunoto Rīgas pili. Jauniešiem tā bija lieliska iespēja ielūkoties visās svarīgākajās Rīgas pils telpās, uzzināt to vēsturi un nozīmi, paplašinot zināšanas ar ļoti interesantiem faktiem. Ekskursijas noslēgumā Iveta Vējones kundze viesus aicināja uz sarunām pie tējas tases, lai pārrunātu iniciatīvas laikā gūtos iespaidus.

Pēc pasākuma gan jaunieši, gan to atbalstītāji, atzina, ka pasākums ir bijis brīnišķīgs un teica lielu pateicību iniciatīvas patronesei par sirsnīgo uzņemšanu. Ozolnieku vidusskolas 8.b klases pārstāvis Oto atzīmēja, ka ir ļoti pagodināts par tikšanos ar prezidenta kundzi. Savukārt, Rihardam krāšņu iespaidu radījusi Rīgas pils, bet Evai no Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas absolventu pulka visspilgtākos iespaidus atstājusi Ģerboņu zāle. Kalnciema vidusskolas 8.klases skolniece Signija atzina, lai gan Rīgas pilī ir bijusi iepriekš, viņa uzzinājusi daudz jauna un interesanta. Iniciatīvas jauniešu pārstāve no Jelgavas pilsētas Egija norādīja, ka visa vizīte noteikti paliks labā atmiņā, bet īpaši sirsnīgās sarunas ar patroneses kundzi.

Kalnciema vidusskolas 8. klase

Iniciatīvas trešā posma ietvaros klašu kolektīviem ir iespēja iepazīt nacionālās un lokālās nozīmes objektus un veikt tajos iekļautos uzdevumus, vienlaikus sacenšoties par balvām. Īpaši klašu kolektīvi tiek aicināti sakopt un veidot jaunus lokālas nozīmes objektus.  Iniciatīvā iespējams iesaistīties jebkurā laikā līdz 2018.gada maijam.

Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas procesa noslēgumā skolēni pasniegs dāvanu Latvijai – laika kapsulu, kurā būs laba vēlējumi valstij un dokumenti par iniciatīvas norisi. Šī laika kapsula, kas tiks dāvāta Valsts prezidentam 2018.gadā, būs dāvana Latvijai nākotnē, ar vēlējumu to atvērt valsts 150. dzimšanas dienā, tādējādi ikviens iniciatīvā iesaistītais kļūst ne tikai par nākotnes, bet arī vēstures vēstnesi.

Uz šo brīdi laika kapsulai sagatavoti vairāk nekā 6000 attēli no jauantklāšanas procesa un 150 vēlējumi Latvijai!

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Skolu jaunatnes iniciatīva „Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Miķelsone, iniciatīvas "Nacionālo dārgumu jaunatklāšana" vadītāja
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.nacionaliedargumi.lv
www.facebook.com/nacionaliedargumi.lv/

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu