Izdota vēstures ekspozīcijai "Sirdsapziņas ugunskurs" veltīta grāmata

12.11.2021.

Lai popularizētu nacionālo un starptautisko atzinību guvušo vēstures ekspozīciju "Sirdsapziņas ugunskurs", izdevniecība "Latvijas mediji" izdevusi grāmatu "Sirdsapziņas ugunskurs: 1939-1957", kas tapusi sadarbībā ar ekspozīcijas veidotājiem.

2018. gada 23. augustā Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Cēsīs atklātā pastāvīgā vēstures ekspozīcija "Sirdsapziņas ugunskurs" aizsākās kā Cēsu politiski represēto kopienas iniciatīva un tapa ar mērķi skaidrot mūsdienu sabiedrībai Latvijas okupācijas vēsturi, kā arī izgaismot kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju nacionālo pretošanos okupāciju režīmiem no 1940. līdz 1957. gadam, tādējādi apliecinot, mūsu priekšteču pašaizliedzību un valstgribas spēku.

Ekspozīcija joprojām ir pieejama apmeklētājiem. No atklāšanas līdz grāmatas iznākšanas brīdim ekspozīciju apmeklējuši vairāki tūkstoši interesentu. Viņu atsauksmes liecina, ka tā kalpo kā nozīmīgs izglītojošs un pašapziņu stiprinošs resurss, kas pārsteidz ar izcilu, saturu izzināt rosinošu dizainu.

Ekspozīcijas dizaina autoru mākslinieku Kristas un Reiņa Dzudzilo veikumu 2019. gadā Latvijas Dizaina gada balvas starptautiskā žūrija novērtēja ar godpilno 3. vietu. 2020. gadā ekspozīcija ieguva Eiropas Savienības "Europa Nostra" Kultūras mantojuma balvas žūrijas atzinību kategorijā "Izglītība, apmācība un izpratnes veicināšana". Savukārt šogad kuratore Elīna Kalniņa par darbu pie ekspozīcijas izveides saņēma Triju Zvaigžņu ordeni.

Grāmatas sastādītāja ir ekspozīcijas kuratore Elīna Kalniņa. Tās dizaina dramaturģiju radījuši mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo. Ekspozīcijas veidolu filigrānās fotogrāfijās atspoguļojis fotomākslinieks Ansis Starks.

Izdevums tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Kultūrelpa", Kultūras ministrijas, Konrāda Adenauera fonda, Cēsu pašvaldības aģentūras "Cēsu Kultūras un tūrisma centrs" finansiālu atbalstu.

Papildu informācija:
Maija Hvorostjanaja
T. 27191586
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu