Izsludināts konkurss simtgades norišu dokumentēšanai

19.03.2018.

Kultūras ministrijas Simtgades birojs un “Latvijas Televīzija” sadarbībā ar Nacionālo kino centru (NKC) organizē konkursu dokumentāla multimediāla projekta “Simtgade” izveidei, paredzot Simtgades norišu dokumentēšanu un rezultātā dažādās platformās lietojamus audiovizuālus darbus – pilnmetrāžas filmu kinoteātriem, īsfilmas televīzijai un īsas epizodes internetam. Termiņš projektu iesniegšanai – 16. aprīlis.

Konkursa mērķis ir atbalstīt viena dokumentāla multimediāla projekta projekta izveidi, dokumentējot Latvijas valsts simtgades svinību norisi 2018. gadā sekojošos audiovizuālos un multimediālos darbos:

1 – piecpadsmit dokumentālas īsfilmas (13 min katra), kas paredzētas demonstrēšanai LTV kanālos, sākot no 2018. gada septembra, katrai īsfilmai papildus (no īsfilmā neietilpstoša materiāla) izveidojot tekstuālu un/vai fotostāstu (2000 zīmes) par iesaistītajiem cilvēkiem, notikumiem vai procesiem;
2 – piecpadsmit dokumentālā materiālā balstītas epizodes (3-5 min webisodes), kas paredzētas izrādīšanai interneta kanālos Latvijā un ārvalstīs, sākot no 2018. gada septembra, interneta mārketinga publikāciju vajadzībām nodrošinot pavadošos tekstus un papildu vizuālos materiālus fotogrāfiju, stopkadru vai citu materiālu veidā;
3 – viena pilnmetrāžas dokumentālā filma (90-120 min), kas paredzēta izplatīšanai, sākot no 2019. gada marta.

Konkursa finansējumu veido Kultūras ministrijas valsts budžeta apakšprogrammas „Kultūras pasākumi, sadarbības līgumi un programmas” finansējums 150 000 EUR apmērā, kas paredzēts, lai īstenotu vienu projektu, kuru veido visas trīs augstāk minētās projekta daļas.

Konkursā var tikt iesniegti tikai tie filmu projekti, kas nav iepriekš saņēmuši publisko finansējumu, un kuru juridiskie iesniedzēji ir iepriekš producējuši televīzijas un / vai interneta kanāliem paredzētu audiovizuālu saturu, kas ir līdzvērtīgs nolikuma 3.1. un 3.2. punktos norādītajam. Detalizētāka informācija par citiem nosacījumiem atrodama konkursa nolikumā.

Konkursa projekti iesniedzami personīgi vai pa pastu NKC, Rīgā, Peitavas ielā 10 līdz 2018. gada 16. aprīlim plkst. 12:00. Ar konkursa nolikumu var iepazīties NKC mājaslapas sadaļā Izsludināti konkursi, kā arī NKC birojā, Rīgā, Peitavas ielā 10, tālrunis 67358878. Konkurss izsludināts saskaņā ar Ministru kabineta 12.10.2010. noteikumiem Nr.975 „Kārtība, kādā Nacionālais kino centrs piešķir publisko finansējumu filmu nozares projektiem”. Paziņojums par konkursu izsludināšanu publicēts 16.03.2018. laikraksta „Latvijas Vēstnesis” Nr. 55 (6141) numurā.

Avots: nkc.gov.lv

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu