Izstāde par 4. maija Neatkarības deklarāciju Rīgas Centrālās bibliotēkas mājaslapā

27.04.2020.

1990. gada 4. maijs un 1918. gada 18. novembris ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šogad aprit 30 gadi, kopš 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Katrā no 30 gadiem šis datums ir gaišu svētku diena.

Latvijas Republikas  neatkarības pasludināšanas diena Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) ik gadus tikusi atzīmēta gan ar dažādiem pasākumiem, gan tiekoties ar cilvēkiem, kuru balss ir bijusi viena no tām 138 balsīm, kas nobalsoja par neatkarības atjaunošanu, gan literatūras un citu materiālu izstādēm. Ar 4. maiju ir saistīts Baltā galdauta simbols. Tas ir vienojošs simbols, kas aicina cilvēkus – ģimenes, draugus, kaimiņus, arī diasporas latviešus citās mītnes zemēs sanākt kopā un svinēt svētkus, daloties atmiņās un priekšstatos par iegūtās brīvības nozīmi. 

Šogad, ārkārtējā situācijā, RCB gatavo virtuālu izstādi, ar kuru būs iespējams iepazīties RCB mājaslapā.

Bibliotēka ir viena no atmiņas institūcijām, vēsturiskā mantojuma glabātājām. Izstādē būs apkopota informācija par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītajām grāmatām, tajā būs redzami preses materiāli un tā laika notikumus atspoguļojoši fotoattēli. Virtuālā izstāde ir kā baltais galdauts, kas aicina cilvēkus kopīgi atcerēties 1990. gadu un pārdomāt bijušos notikumus šodienas kontekstā.

Izstāde būs interesanta 4. maija dalībniekiem un laikabiedriem. Tā būs vērtīga arī skolēniem un studentiem attālināto mācību laikā.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu