Jauna aplikācija piedāvā "Kino pastaigu" Rīgas ielās

13.08.2020.

Rīgas svētku laikā tiks atklāts jauns paplašinātās realitātes maršruts pa Rīgas kino vietām "Kino pastaiga". Lejupielādējot bezmaksas aplikāciju, pilsētas ielās varēs iepazīties ar desmit Latvijas filmām, kas uzņemtas dažādos laikmetos, ieraudzīt filmu kadrus un darba momentus, noklausīties mūsdienu ekspertu komentārus par filmās redzamo.

Aplikācija pielāgota visu vecumu interesentiem, kuri siltajos vasaras vakaros vēlēsies iepazīt pilsētu ar riteni vai dodoties garākā pastaigā, un būs pieejama arī pēc svētkiem.

"Tēvs nakts", 2018

Paplašinātās realitātes aplikācijā "Kino pastaiga" sadarbībā ar LKA Rīgas Kino muzeju iekļautas filmas "Četri balti krekli" (1967, Rolands Kalniņš), "Pie bagātās kundzes" (1969, Leonīds Leimanis), "Vārnu ielas republika" (1970, Ada Neretniece), "Liekam būt" (1976, Aloizs Brenčs), "Vai viegli būt jaunam?" (1986, Juris Podnieks), "Kiosks" (2013, Anete Melece), "Mammu, es tevi mīlu" (2013, Jānis Nords), "Tēvs Nakts" (2018, Dāvis Sīmanis), "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" (2019, Edmunds Jansons) un "Dvēseļu putenis" (2019, Dzintars Dreibergs).

Pastaigas maršrutā ietverti objekti pilsētas centrā, Grīziņkalnā, Avotu ielā, Vecrīgā, Ķīpsalā un Maskavas forštatē, visus šos objektus aplikācijas lietotāji varēs apmeklēt jebkurā sev vēlamā laikā un secībā – vai nu vienā garā pastaigā, vai apmeklējot katru apkaimi atsevišķi.

"Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi", 2019

Aplikācijas saturs veidots, domājot par dažādu paaudžu lietotājiem, un būs interesants gan bērniem, gan vecākiem un vecvecākiem.

Apmeklējot aplikācijā ietvertos objektus, tās lietotāji varēs noskenēt pilsētvidē izvietotas norādes un iepazīties ar to, kā apkaime attēlota filmā, apskatīt fotogrāfijas no LKA Rīgas Kino muzeja krājuma un noklausīties mūsdienu stāstus par filmām un ar tām saistītām tēmām. Stāstnieku lomā iejutušies gan kino profesionāļi, gan dažādu jomu eksperti – režisori Dāvis Sīmanis, Liene Linde, Anete Melece un Edmunds Jansons, rakstniece Luīze Pastore, sociālantropologs un pilsētplānotājs Valdis Celmiņš, pusaudžu psihoterapeits Nils Konstantinovs, grupa "Carnival Youth" un citi. Komentāru par ārvalstu kinogrupu darbiem Latvijā sniegs producenti Jānis Kalējs un Sergejs Serpuhovs.

Aplikāciju latviešu valodā Android un Apple lietotāji bez maksas varēs lejupielādēt no 14. augusta, un tā būs pieejama arī turpmāk.

Rīgas svētku laikā, 14.-16. augustā, aplikācijas pirmajiem lietotājiem būs iespēja piedalīties konkursos un iegūt īpašas ar kino saistītas balvas. Plašāka informācija par Rīgas svētku aktivitātēm meklējama LKA Rīgas Kino muzeja Facebook un Instagram profilos.

Plānots, ka ar laiku aplikācijas saturs tiks papildināts, sniedzot ieskatu arī citos Latvijas kino meistardarbos. Paplašinātās realitātes funkciju atbalsta jaunākās paaudzes ierīces.

Aplikācija tapusi, sadarbojoties LKA Rīgas Kino muzejam, "Story Hub" un biedrībai "Everything Art". Aplikācijas izstrādi atbalsta Rīgas Dome un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu