Jaunais Rīgas teātris vasarā dosies viesizrādēs uz Izraēlu un Itāliju

23.05.2018.

Maija beigās un jūnijā Alvja Hermaņa iestudējums „Garā dzīve” tiks izrādīts Izraēlas pilsētā Telavivā notiekošā festivālā Jaffa fest 2018. Savukārt jūnijā un jūlijā ar iestudējumu „Brodskis/Barišņikovs” teātris viesosies Itālijā.

No 31. maija līdz 2. jūnijam izrāde „Garā dzīve” tiks izrādīta festivālā Jaffa fest 2018, kas ir daļa no Izraēlas valsts 70. gadadienas svinību programmas.

Jaunajā Rīgas teātrī „Garā dzīve” pirmizrādi piedzīvoja 2003. gada 9. decembrī un Latvijā tika nospēlēta vairāk nekā 400 reižu. Ārpus Latvijas „Garā dzīve” ir rādīta jau vairāk kā 30 valstīs un 50 pilsētās, un pirmo reizi to būs iespējams noskatīties arī Izraēlas skatītājiem.

Jaunā Rīgas teātra viesizrādes tiek organizētas sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Izraēlā un ir veltītas Latvijas valsts simtgadei. Plašāk par festivālu: http://en.jaffafest.com/.

Pēc Izraēlas Jaunā Rīgas teātra viesizrādes turpināsies Itālijā ar Alvja Hermaņa iestudēto izrādi „Brodskis/Barišņikovs”. No 26. jūnija līdz 28. jūnijam tā būs skatāma Napoli Teatro Festival, Neapolē, Itālija, no 3. līdz 5. jūlijam - XXXI FESTIVAL OF THE MAGGIO MUSICALE FIORENTINO, Florencē. Itālijas viesizrādes tiks noslēgtas ar izrādēm Venēcijas operā Teatro La Fenice di Venezia no 13. līdz 15. jūlijam.

Iestudējumā „Brodskis/Barišņikovs” (pirmizrāde notika 2015. gada 15. oktobrī) leģendārā mākslas personība Mihails Barišņikovs interpretē sava drauga, Nobela prēmijas laureāta dzejnieka Josifa Brodska dzeju viņa dzimtajā valodā. Iestudējums ar tekstu un kustību atklāj dzejnieka pasauli, ļaujot līdzpārdzīvot Brodska sarežģīto, lirisko un iedarbīgo vārdu spēli. Iestudējuma scenogrāfe ir Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks – Gļebs Fiļštinskis. Kopš pirmizrādes 2015. gadā izrāde „Brodskis/Barišņikovs” ir izrādīta ASV, Izraēlā, Serbijā, Lielbritānijā, Vācijā, Rumānijā, Kanādā un Šveicē.

 

JRT ir profesionāls repertuārteātris, kas saviem skatītājiem piedāvā gudru, atraktīvu un neparastu repertuāru – mūsdienīgu skatījumu uz klasiku, latviešu oriģināldramaturģiju un ārzemju autoru darbiem. Teātra mākslinieciskais vadītājs kopš 1997. gada ir režisors Alvis Hermanis.

JRT ir valsts kapitālsabiedrība, kas pilda Latvijas Republikas Kultūras ministrijas deleģētās kultūras funkcijas. Teātris šobrīd uzturas pagaidu telpās Miera ielā 58a pretī Dzemdību namam, kamēr vēsturiskā ēka Lāčplēša ielā nodota rekonstrukcijai.

Informāciju sagatavoja:
Inga Liepiņa, JRT reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.: 29174775
Tālr.: 67283225
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu