Jaunsargi piedalīsies godasardzes akcijā "Brīvības sardzē"

14.11.2018.

17. un 18.novembrī par godu Latvijas valsts simtgadei Rīgā un reģionos notiks akcija "Brīvības sardzē", kuras laikā godasardzē pie Latvijas brīvības simboliem stāvēs jaunsargi, lai simboliski ne tikai godinātu brīvības cīnītājus, bet arī paustu gatavību sargāt savas valsts nākotni.

Akcija "Brīvības sardzē" sāksies jau 17. novembrī Valkā, kur jaunsargi no plkst. 10.00 līdz 12.00 nodrošinās godasardzi pie pieminekļa Latviešu pagaidu nacionālajai padomei.

18. novembrī, no plkst. 10.00 līdz 12.00, īpaša akcija "Brīvības sardzē" notiks Rīgā pie Brīvības pieminekļa, kur jaunsargi nodrošinās godasardzi pie Latvijas valstiskuma, brīvības un neatkarības simbola.

Savukārt plkst. 12.00 godasardzi turpinās kā ierasts Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīri. Paralēli šim notikumam uz lielajiem ekrāniem Brīvības laukumā varēs vērot video, kuros jaunsargi stāstīs, kāpēc viņi ir gatavi aizsargāt savu valstu un ir iestājušies Jaunsardzē.

18. novembrī, Latvijas valsts proklamēšanas simtajā gadadienā, akcija turpināsies ne tikai Rīgā, bet arī Jelgavā, Cēsīs, Rēzeknē un Liepājā.

Jelgavā akcija norisināsies no plkst. 11.00 līdz 13.00 pie pieminekļa pirmajam Valsts prezidentam Jānim Čakstem, Cēsīs – no plkst. 14.00 līdz 16.00 pie Uzvaras pieminekļa Vienības laukumā, Rēzeknē – pie pieminekļa "Latgales kongresam 100" un Latgales atbrīvošanas pieminekļa "Vienoti Latvijai" un Liepājā – no plkst. 12.00 līdz 14.00 Jāņa Čakstes laukumā pie lielformāta karoga.

Visās akcijas norises vietās uzrunu "Ko man nozīmē Latvijas 100 gadi?" teiks trīs dažādu paaudžu pārstāvji, kurus vieno mērķis nodrošināt Latvijas drošību un aizsardzību, kā arī veidot valsts nākotni. Tāpat visu paaudžu pārstāvji aizdegs kopīgo ugunskuru, savukārt klātesošie varēs ne tikai vērot jaunsargu godasardzi, bet arī klausīties jaunsargu stāstos par viņu motivāciju nodrošināt savas valsts drošību.

Pasākuma apmeklētājiem siltu tēju būs sarūpējusi Zemessardze.

Kopumā godasardzes akcijā "Brīvības sardzē" piedalīsies vairāk nekā 100 jaunsargi no visas Latvijas. Vienlaikus godasardzē stāvēs divi jaunsargi, no kuriem viens būs mūsdienu jaunsargu formas tērpā, otrs – Latvijas valsts dibināšanas laika formā, šinelī. Godasardze mainīsies ik pēc desmit minūtēm.

Akcijas mērķis ir parādīt, ka Latvijas jaunā paaudze ir gatava iesaistīties valsts nākotnes veidošanā un simboliski Latvijas valsts dzimšanas dienā stāvēt godasardzē pie brīvības simboliem, tādējādi apliecinot, ka jauniešiem rūp savas valsts drošība un aizsardzība.

Akcijas laikā iedzīvotāji ir aicināti doties uz Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas vietām, lai godinātu ļaudis, kuri dažādos laikos stāvējuši Latvijas valsts drošības sardzē.

Godasardzes akciju "Brīvības sardzē" rīko Aizsardzības ministrija un Jaunsardzes un informācijas centrs sadarbībā ar pašvaldībām un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju.

Papildu informācija:
Vita Briže
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335045
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu