Jēkabpilī top animācijas filma valsts simtgadei

08.01.2018.

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Jēkabpilī tiek realizēts projekts “Kur dzīvo Latvija?”, un rezultāts būs bērnu veidota animācijas filma. Jau aizvadīts zīmējumu konkurss, un pēc žūrijas vērtējuma labākie darbu autori šobrīd rada oriģinālu animācijas filmu, kas būs dāvana ne vien Latvijai, bet arī ārzemēs dzīvojošajiem latviešu bērniem.

Jēkabpils Tautas namā notiek liela rosība – tiek zīmēts, līmēts, griezts un fotografēts. Šeit rosās zīmējumu konkursa “Kur dzīvo Latvija?” laureāti, kas cītīgi strādā pie pašu sacerētas un vizuāli veidotas animācijas filmas tapšanas.

Jēkabpils Kultūras pārvaldes direktores vietnieces pienākumu izpildītāja Liene Lamba stāsta, ka bērniem ar vecākiem vai skolā bija iespēja veidot savu redzējumu, kur dzīvo Latvija. Saņemti 120 darbi, kas ir liels skaits.

Savukārt Jēkabpils Kultūras pārvaldes direktore Inta Ūbele uzskata, ka ne vienmēr ir svarīgs tas, ko lielie dara. "Rezultāts ir ļoti svarīgs arī process, lai pie rezultāta tiktu," viņa saka. "Ar bērnu acīm un ar bērnu sapņiem ir ļoti interesanti satikties, jo mēs dzīvojam stereotipos, un izrādās, ka Latvija var dzīvot pilnīgi visur."

Animācijas filmu veidošana kā interaktīva nodarbe bērniem kļūst aizvien populārāka, jo ietver ne vien zīmēšanu, bet arī zīmējuma pārtapšanu kustībās un skaņās. Bērnu darbu organizē animatore Dace Liepa un dzejniece Ruta Štelmahere, kas šajā jomā darbojas jau daudzus gadus. Interesantākais darba procesā esot tas, ka nav iespējams paredzēt, ar ko stāsts beigsies, jo to sacer paši bērni, savienojot savus priekšstatus par to, kur dzīvo Latvija.

Jēkabpils pamatskolas skolniece Katrīna saskata, ka Latvija dzīvo mežā, piemēram, vai arī pilsētā, vai kaut kur citur. Viņas skolasbiedre Arīna domā, ka Latvija dzīvo mežā. "Tāpēc, ka mežā dzīvo daudzi dzīvnieki no Latvijas," viņa paskaidro.

Vēl viena Jēkabpils pamatskolas skolniece Evelita zīmē Latvijai pieminekli un stārķi, kurš aizņēmās zvaigzni. "Pēc tam viņš to zvaigzni parādīja citiem putniem ārzemēs, un pēc tam to zvaigzni nolika atpakaļ vietā, Brīvības piemineklī," savu skatījumu atklāj Evelita. "Manuprāt viņa [Latvija] dzīvo pilnīgi visur – gan sirdīs, gan mežos, gan ūdenī, gan zivīs – visur," viņa saka.

Filmas pievienotā vērtība noteikti ir bērnu svaigais un sirsnīgais skats uz to, ko viņi savā valstī vērtē visaugstāk. Šobrīd stāsts, kas attīstījies no maza dzejolīša, pārtop nopietnā animācijas filmā, kas pirmizrādi piedzīvos jau 10. martā.

Avots: Latvijas Sabiedriskie mediji

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu