Jelgavas skolēni uzvedumā rekonstruē 100 gadu senus notikumus

25.10.2017.

Gaidot Latvijas valsts simtgadi, skolēni no dažādām Jelgavas izglītības iestādēm izveidojuši uzvedumu “Tu esi Latvija”. Tas veidots kā 1918. gada notikumu teatralizēta rekonstrukcija, atainojot arī dažādo sabiedrības noskaņojumu.

Režisores Antra Leite-Straume veidotajā uzvedumā "Tu esi Latvija'' četru Jelgavas skolu audzēkņi mēģina rekonstruēt valdošās noskaņas pirms simts gadiem. Uzvedumam par pamatu ņemtas Kārļa Skalbes ''Mazās piezīmes''.

"Man liekas, ka mēs vienmēr gribam pompozi un skaisti, bet aizmirstam to īstenību. Tās pompozitātes ir mazliet par daudz, mums jāsaskaras arī ar realitāti," saka režisore Leite-Straume.

Gluži tāpat kā šodien, arī toreiz sabiedrība nebija vienota. Arī uzvedums, kura galvenais mērķis ir sekmēt vienotu vēsturisko faktu izpratni, stāsta par bažām, šaubām un metodēm, ar kādām tika meklēti sabiedrotie.

Gatavošanās izrādei sakritusi ar laiku, kad Latvijas vēsture tiek apgūta mācību stundās, tāpēc strādāt esot bijis interesanti. Turklāt uzvedums iedrošinājis jauniešus vairāk izteikties un diskutēt.

Vēsturisko notikumu teatralizētā rekonstrukcija ir viena no tautības saliedējošā projekta ''Kopīgi soļi'' aktivitātēm. "Tas mūsu mērķis ir nevis dot ko pilnīgi vienādu, bet, lai tas raisītu viņos pašos pārdomas par to, kas notika tajā brīdī," norāda Jelgavas Nacionālo kultūras biedrību asociācijas valdes priekšsēdētāja Rita Vectirāne.

Skolēni paši uzvedumu arī filmēja, un vēlāk videoformātā tas nonāks visās Jelgavas skolās.

Avots: Latvijas Sabiedriskie mediji

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu