Kanādā iestādīts desmitais Latvijas Republikas Simtgades koks

24.09.2019.

2019. gada 21. septembrī Latvijas vēstnieks Kanādā Kārlis Eihenbaums ar dzīvesbiedri Ināru Eihenbaumu piedalījās Latvijas Republikas valstiskuma simtgades ozola (Quercus muehlenbergii) atklāšanā un svētīšanā Beijfrontas parkā (Bayfront Park) Ontārio ezera Hamiltonas līča krastā Hamiltonā.

Vēstnieks Kārlis Eihenbaums sirsnīgi pateicās hamiltoniešiem, kas atsaucās aicinājumam godināt Latviju ar jauniestādītu koku. Vēstnieks norādīja, ka Hamiltonas latvieši savam Latvijas Republikas simtgades kokam ir izvēlējušies ļoti skaistu vietu, kā arī laiku, kad ozols tiek svētīts, jo tieši 21. septembrī Latvijā un pasaulē stāda "laimes kokus".

Vēstnieks novēlēja kokam augt stipram, plesties plašumā gan lapotnē, gan ar saknēm, lai simboliski stiprinātu arī mūsu valsti - Latviju.

Vēstnieks pateicās klātesošajiem politiķiem - Kanādas parlamenta deputātam no Jauno demokrātu partijas (NDP) un pilsētas mēra pārstāvim, kā arī domniekiem par atbalstu latviešu kopienai, bet it īpaši - par Kanādas solidaritāti ar Latviju un dalību NATO misijā Latvijā. Vēstnieks pateicās arī brāļu tautu pārstāvjiem, kopienu vadītājiem - lietuviešiem un igauņiem, kas ar savu klātbūtni un sirsnīgajiem vārdiem pierāda mūsu tautu kopību un savstarpējo atbalstu tieši laikā, kad latvieši un lietuvieši gatavojas gadskārtējām Baltu vienības dienas pasākumiem, kur esam priecīgi, ka piedalās arī citi mūsu draugi un atbalstītāji.

Latvijas Simtgades ozols Hamiltonā ir 10. koks, kas, atsaucoties vēstnieka Kārļa Eihenbauma aicinājumam, ir iestādīts Kanādā kā veltījums Latvijai vietās, kur latvieši raduši patvērumu.

 

Avots: www.mfa.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu