Kuģa “Saratov” sagaidīšanai 100 – svētki Liepājā un LTV ēterā

17.06.2019.

No 27. līdz 29. jūnijam Liepājā norisināsies vēsturisku notikumu pasākumi kopums – “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100”. Pirms 100 gadiem Liepāja bija kļuvusi par Latvijas valsts pagaidu valdības mītni, un trīs dienu garumā ikviens varēs izdzīvot 1919. gada 27. jūnija notikumus, piedaloties plašā svētku programmā. Svinīgajos pasākumos klāt būs arī Latvijas Televīzijas komanda un žurnālisti – Gundars Rēders un Karīna Rubene.

27. jūnijā plkst. 19.00 LTV1 būs vērojams kuģa “Saratov” sagaidīšanas vēsturiskās rekonstrukcijas iestudējums Liepājas Vecajā ostmalā.

Iestudējumā tiks ievērota vēsturisko notikumu secība, tajā iekļautas arī toreiz dziedātās dziesmas un valstsvīru teiktās uzrunas. Latvijas valstsvīru lomas uzticētas Liepājas teātra aktieriem. Plkst. 20.15 par vēsturiskajiem notikumiem vēstīs arī Judītes Čunkas veidots “Aculiecinieks”.

Savukārt 28. jūnijā plkst. 21.15 LTV1 būs vērojams svētku koncerts “Ar prieku un gandarījumu”.

Koncerta ideja sakņojas Kārļa Ulmaņa runā pēc nokāpšanas no kuģa “Saratov”. Koncertā varēsim baudīt neatkarības izcīnīšanas laika mūziku savienojumā ar rokmūziku. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, jauktais koris “INTIS”, pavadošā grupa, kā arī plašs Liepājas un viesu ansamblis, piemēram, mūzikas grupa “Skyforger”, dziedātāja Ieva Akurātere, mūziķis Ivo Fomins un citi tautā iemīļoti mākslinieki. Trīs dienu garumā Liepājā viesosies mūziķu un skatuves mākslinieku kolektīvi no vēsturiski sabiedrotajām valstīm, piemēram, dūdu un bungu grupa no Skotijas un ielu teātris no Francijas. Izskanēs gan tautasdziesmu apdares, gan militāri marši, populāri šlāgeri un smagais metāls.

Neatkarības kara laikā Latvija, Kārļa Skalbes vārdiem runājot, bija “republika uz ūdens”. Latvijas teritorijā saimniekoja gan Pētera Stučkas valdība, gan Andrieva Niedras vadītie spēki, bet Kārļa Ulmaņa vadītā pagaidu valdība, Lielbritānijas un Francijas karakuģu sargāta, bija spiesta atrasties uz kuģa “Saratov”. Tieši 27. jūnijā Ulmaņa valdība beidzot varēja izkāpt krastā un Latvija bija kļuvusi par valsti ar zemi.

Kuģa “Saratov” sagaidīšanas vēsturiskās rekonstrukcijas iestudējums – 27. jūnijā plkst. 19.00, koncerts “Ar prieku un gandarījumu” – 28. jūnijā plkst. 21.15 LTV1 un REPLAY.lv.

Plašāka informācija par svētku programmu lv100.lv/programma/kalendars/kuga-saratov-sagaidisana-liepaja/ un www.liepaja.lv/saratov/

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu