Kurzemē finišē Tautas Saimes grāmatas rakstīšana

11.09.2018.

Biedrība Rīgas aktīvo senioru alianse (RASA) ar gandarījumu informē, ka biedrības pilsoniskā iniciatīva Latvijas valsts simtgadei – Tautas saimes grāmata -  pildās ar stāstiem, emocijām, atziņām par dzīvi un ceļu kopā ar Latviju, ar vēlējumiem un apsveikumiem Latvijai valsts dzimšanas dienā. Visos Latvijas reģionos kopumā ir 25 grāmatas (katrā reģionā un Rīgā pa pieciem šīs grāmatas sējumiem), kur katram iedzīvotājam ir iespēja personiski uzrunāt valsti.

Kurzemnieki pirmie sāka aizpildīt Tautas saimes grāmatas lapas, un, pateicoties iedzīvotāju aktivitātei, pašvaldību sapratnei par to, cik svarīga mūsu valsts nākotnei ir vēsturiskās atmiņas papildināšana un stiprināšana, visi pieci grāmatas sējumi pildīti ar cilvēku stāstiem par savu dzimtu, savām mājām, par liktenīgiem piemeklējumiem un pagriezieniem Latvijas vēsturē.

Ļaudis rakstījuši par savu pašvaldību darbību valsts jubilejas gadā, te lasāmi, organizāciju, iestāžu, biedrību, skolu kolektīvu ieraksti, atainojot nākotnei to, kāda mūsu Latvija ir šobrīd. Tūlīt sāksies valsts otrā simtgade un tautas rakstītais jau būs vēsturisks pirmās simtgades materiāls.

Kurzemes novada iedzīvotāju vēstījums Latvijas valstij, vienuviet uzdzirkstīs Skrundas novada pašvaldības Kultūras namā 28.septembrī, plkst.16:00.

"Mēs bijām tik vienoti Tautas saimes grāmatas rakstīšanā, ka nolemts aicināt visus Kurzemes novadus sanākt kopā mirklī, kad visu piecu Kurzemes grāmatu ceļi satiekas, lai dotos tālāk uz Rīgu, un tad vēlāk uz Gaismas pili”, stāsta brīvprātīgie grāmatas ceļa virzītāji Kurzemē, aicinot apmeklēt šim faktam veltītu pasākumu “Kurzeme – Saimes grāmatas ceļš”. Pasākumā varēs atskatīties gan video, gan foto mirkļos, kā tika iedziedāts, rakstīts, izdejots un Kurzemes bāku izgaismots Tautas Saimes grāmatas ceļš lepnajā, šerpajā, neatlaidīgajā un pašapzinīgajā Kurzemē.

Tautas saimes grāmatas iniciatori saka sirds paldies par aktīvu līdzdalību idejas īstenošanā, veidojot tautas kopīgu dāvanu valsts simtgadei.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu