LATGALIEŠU VALODAS NAKTS | 2017. GADA 5. – 6. MAIJS

12.04.2017.

Viens no būtiskākajiem Latgales kongresa simtgades sarīkojumiem ir naktī no 5. uz 6. maiju iecerētā "Latgaliešu valodas nakts", kuras koncepciju veido režisors Viesturs Kairišs.

Sarīkojums sāksies, noslēdzoties Latgales Simtgades kongresa pirmajai dienai, plkst.18 un turpināsies līdz plkst.9 nākamajā rītā. Festivāla parkā iepretim Latgales vēstniecībai "Gors" uz divām skatuvēm tiks aicināti latgaliešu literāti un mūziķi. No liriskas un romantiskas noskaņas līdz rokam un repam.

Latgaliešu valodas nakti rīkotāji centīsies atvest visdaudzveidīgāko mākslinieku loku un sola, ka nakts gaitā stili mainīsies nepārtraukti, savukārt četri vadītāji, katrs no savas Latgales vietas, rūpēsies gan par to, lai iepazīstinātu publiku ar dalībniekiem, gan iesaistītu skatītājus un klausītājus nakts norisēs.

Tematiskie bloki:

  • Vakara daļa – latgaliešu literātu un dziesminieku laiks,
  • Vēlais vakars un nakts veltīta mūsdienu populārākajām grupām, starp kurām vairākas īpašas atgriešanās;
  • Jauno dienu plānots modināt ar teātra virzienu, dzeju un arī garīgāku mūziku.

Mūziķi un grupas, kuri apstiprinājuši dalību Latgaliešu valodas naktī: "Borowa MC", "Bez PVN", Sovvaļnīks, Kārlis Kazāks, "Dabasu Durovys", Jānis Skutelis, "Green Novice", "Kapļi", "Tautumeitas", "Laimas Muzykanti", "Jezups i Muosys", "Ausmeņa Records", vīru koris "Graidi", "Rūžupis veiri", Guntra Kuzmina un Skonai, Vinsents Kūkojs, "Trikmīņs", "Ceidari", "Ilža", folkloras kopa "Upīte", Aija Eriņa, "Rūnas", folkloras kopa "Sovvaļnīki", "Fenikss", "Trešīs Ņutona lykums", "Unknown Artist", "Gandreiž 10nīkā", Laura Bicāne, "Dyrbyni", "Rekavas dzintars".

Literāti, kuri apstiprinājuši dalību Latgaliešu valodas naktī: Anna Rancāne, Ligija Purinaša, Juoņs Ryučāns, Sandra Ūdre, Līga Rundāne, Ilze Sperga, Mārīte Slišāne, Dagnija Dudarjonoka, Karonhisake, Raibīs.

Pasākumu vadīs Kristaps Rasims, Māris Susējs, Juris Vucāns, Rolands Keišs

Precīza Latgaliešu valodas nakts programma īsi pirms pasākuma būs atrodama tiešsaistē.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu