LATGOLYS SYMTGADIS KONGRESS TAUTU FORUMS DAUGAVPILĪ 2017. gada 6. maijā

27.04.2017.

Latvijas valsts simtgadi atzīmēs no 2017. līdz 2021.gadam, lai aptvertu un pilnvērtīgi izstāstītu valsts veidošanas stāstu. Nozīmīgu lomu tajā ieņem ar Latgali saistīti notikumi, kuru centrālā ass ir vēsturiskais Latgales kongress - Latgales pirms simts gadiem pieņemtais lēmums apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz neatkarīgu Latvijas valsti.

Ar daudzveidīgu pasākumu programmu tiks akcentēta Latgales nozīmība Latvijas valsts izveidošanā, kā arī izceltas Latgales vērtības.  Galvenie Latgales simtgades kongresa svinību notikumi gaidāmi Rēzeknē 5. un 6.maijā un Daugavpilī 6.maijā.

Daugavpilī Tautu forumā tiks akcentēts dažādu tautību Latvijas iedzīvotāju devums dažādās jomās, jo īpaši uzsverot lomu valsts veidošanā un attīstībā.

No plkst.9.00 Tautu foruma dalībnieki un jebkurš interesents tiek aicināti piedalīties tematiskās brokastīs Daugavpils vēsturiskā centra kafejnīcās, kurās norisināsies SARUNU LAVKA, sarunas tēmu izvēloties īpašā sarunu ēdienkarte ar dažādiem sarunu piedāvājumiem: starteri, lai iepazītos un iesildītos sarunai, karstie ēdieni, iedziļinoties aktualitātēs, dienas piedāvājums, kurš ļaus katram radoši izpausties, un desertā –tēmas jautrākam brokastu noslēgumam.

Plkst.11.00 Daugavpils Vienības namā ar Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunu darbu sāks Tautu forums. Foruma saturisko daļu veido Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta pētnieki, kuri prezentēs zinātniskus lasījumus par šādām tēmām: „Tautības Latgalē / Daugavpilī. Mazākumtautību loma Latvijas veidošanā”, „Vienības namam – 80” un „Izcilu personību devums Daugavpilī – Latvijā – Pasaulē”, kam sekos debates, jautājumi un domu apmaiņa.

Vienības laukumā – plkst.13.00 sāksies Baltā galdauta svētki „Latgale svin”, uz ko šoreiz ielūdz Daugavpils Nacionālās kultūras biedrības. Pilsētas vēsturiskajā centrā tās piedāvās savas nacionālās virtuves gardumus, cienās daugavpiliešus un pilsētas viesus, muzicēs koncerta „Tango virs pilsētas” mākslinieki, izpildot Daugavpilī dzimušā tango karaļa Oskara Stroka mūziku. Koncertā piedalīsies Daugavpils Akordeonistu orķestris (diriģente Tatjana Saratova) un Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele un Rihards Mačanovskis, solists Dainis Skutelis, Latvijas čempioni Latīņamerikas dejās „Seniori I” (2015, 2016) Svetlana un Viktors Kisili u.c. 

Programma.

Afiša.

Organizē: 
Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departaments, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, Daugavpils Latviešu kultūras centrs, Daugavpils teātris, Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs, Biedrība D-JUNO. Atbalsta: Latgales reģiona attīstības aģentūra, Valsts Kultūrkapitāla fonds
×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu