“Latvian Voices” un Dr. Guntis Šmidchens īsteno Latvijas valsts simtgadei veltītu koncerttūri ASV

14.10.2019.

Amerikas Latviešu apvienība ar Kultūras ministrijas atbalstu 2019. gada oktobrī vairākās ASV pilsētās piedāvā interaktīvu koncertprogrammu par dziesmas un dziedāšanas lomu Latvijas vēsturē "The Power of Song in Latvia". Akadēmiskās programmas ietvaros Vašingtonas universitātes (Sietlā) asociētais profesors Dr. Guntis Šmidchens un starptautiski pazīstamā a cappella grupa “Latvian Voices” dodas Latvijas valsts simtgadei veltītā koncerttūrē, kuru papildina lekcijas un meistarklases studentiem un ikvienam mūzikas cienītājam.

Programma kopumā viesojas sešās ASV pilsētās, iepazīstinot ar Latvijas dziesmu tradīcijām, Dziesmu un deju svētku vēsturi un nozīmi Latvijas kultūrā, kā arī vairojot interesi par Latvijas mūziku un komponistiem.

Pirmā "Latvian Voices" uzstāšanās šīs koncerttūres ietvaros notika 6. oktobrī Kalifornijas Mākslas institūta koncertzālē “Wild Beast” pie Losandželosas, koncerta noslēgumā saņemot skatītāju vairākkārtējas stāvovācijas.

"The Power of Song in Latvia" programmas ietvaros "Latvian Voices" ar koncertu un meistarklašu programmu, kā arī Dr. Gunta Šmidchena lekciju "Power of Song: Nonviolent National Culture in the Baltic Singing Revolution" viesojas sešās ASV pilsētās. Tūres sākumā 6. un 7. oktobrī koncerts ar lekcijas programmu tika sniegts Kalifornijas Mākslas institūtā (California Institute of the Arts) un "Herb Alpert" mūzikas skolā. 11. un 12. oktobrī Latvijas māksliniekus uzņēma Rietummičiganas Universitātē, Mūzikas skolā (Western Michigan University, School of Music). Savukārt aizvadītajā svētdienā, 13. oktobrī, intensīva vienas dienas programma ar lekcijām un koncertu norisinājās Marquette universitātē, Milvoki.

Programmas tūre noslēgsies jau šonedēļ, kad 15. oktobrī “Latvian Voices” uzstāsties "Millenium Stage" koncertzālē, Skatuves mākslu centrā Vašingtonā (Kennedy Center for the Performing Arts). 16. oktobrī meistarklase ar koncertu notiks Temple University, Boyer mūzikas un dejas koledžā Filadelfijā (Boyer College of Music and Dance). Pēc nelielas pieturas ar meistarklasi Inglmūras vidusskolā (Inglemoor High School) 19. oktobrī, noslēguma koncerts ar pavadošo aktivitāšu programmu notiks 20. oktobrī Sietlā, "Benaroya" koncertzālē.

Detalizēta informācija par koncerttūri pieejama Amerikas Latviešu apvienības mājas lapā www.alausa.org.

Profesors Guntis Šmidchens ir asociētais profesors Vašingtonas universitātes (Sietlā) Skandināvijas studiju departmentā un grāmatas "Power of Song: Nonviolent National Culture in the Baltic Singing Revolution" autors. 

"Latvian Voices" ir profesionāla a cappella grupa, kas izveidota 2009. gada rudenī Rīgā. Savas darbības laikā "Latvian Voices" dalībnieces ir kļuvušas par vairāku konkursu laureātēm un izdevušas sešus mūzikas albumus, kā arī klausāmgrāmatu "Sounds of Latvian Nature", kas 2013. gadā saņēma Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu. Grupas īpašo skanējumu veido pašu dalībnieču, īpaši Lauras Jēkabsones, veidotās aranžijas un oriģināldziesmas a cappella dziedājuma stilā. Lielākais "Latvian Voices" dziedātāju iedvesmas avots ir latviešu tautasdziesmas, kas grupas repertuārā̄ ieņem galveno vietu. "Latvian Voices" dalībnieces nebaidās eksperimentēt un ir sadarbojušās ar dažādiem elektroniskās mūzikas lietpratējiem un dīdžejiem, tādējādi sapludinot vairāku mūzikas žanru un stilu robežas. 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu