Latvija finansiāli atbalstīs Zviedrijas–Latvijas sadarbības fondu

17.12.2019.

Latvija veiks 230 000 eiro iemaksu Zviedrijas–Latvijas sadarbības fondā, tādējādi palielinot fondam pieejamo finansējumu divpusējiem projektiem. Lēmumu par iemaksas veikšanu 17. decembrī pieņēma Ministru kabinets pēc Ārlietu ministrijas priekšlikuma, pārdalot ministrijas rīcībā esošos līdzekļus.

Fonda mērķis ir stiprināt Latvijas un Zviedrijas attiecības, sekmējot savstarpējos kontaktus, zināšanu un informācijas apmaiņu, popularizējot latviešu valodu Zviedrijā un zviedru valodu Latvijā.

Īpaša uzmanība tiks pievērsta jauniešu apmaiņas programmām un sadarbībai, lai veicinātu izpratni par kaimiņvalstu sabiedrību, kā arī lai attīstītu radošumu, inovācijas un jaunu uzņēmumu veidošanos.

Lēmums par iemaksas veikšanu Fondā apliecina Latvijas gatavību paplašināt un tālāk attīstīt Latvijas un Zviedrijas sadarbību, stiprinot Latvijas piederību Ziemeļeiropas reģionam.

Paredzams, ka pieteikšanās projektiem sāksies 2020. gada sākumā.

Zviedrijas-Latvijas Sadarbības fonds ir Zviedrijas valdības dāvana Latvijas valsts simtgadē, piešķirot Zviedrijas valdības ieguldījumu 10 miljonu zviedru kronu (apmēram 1 miljons eiro). 2019. gadā 7. maijā Latvijas valdība atbalstīja Latvijas dalību fondā, kļūstot par tā partneri.


Avots: www.mfa.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu